×
Etiketë: regjistron
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Rusia ka regjistruar mbi 6.600 raste të reja me COVID-19. Rusia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19. Shifrat zyrtare të koronavirusit të Rusisë, i katërti më i madh në botë, u...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Gjermania ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19. Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Gjermani u rrit me 503 në 195.222, treguan të enjten të dhënat nga Instituti Robert Koch...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
SHBA vazhdon të ketë numër të madh të rasteve të reja me COVID-19. Shtetet e Bashkuara raportuan të paktën 41.586 raste të reja të koronavirusit dhe 338 vdekje të hënën, sipas Universitetit Johns Hopkins, raporton...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Kina ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19. Kina njoftoi të martën 19 raste të reja të koronavirusit në kontinent për 29 qershor, nga 12 në ditë një ditë më parë, tha...
Bota/Rajoni29 Qershor 2020
Argjentina ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19. Argjentina raportoi 2,189 raste të reja me COVID-19 pasi numri i përgjithshëm i infeksioneve arriti në 59.933, sipas të dhënave të lëshuara nga Ministria...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë raportuar 39 mijë e 972 raste të reja të të prekurve me koronavirus dhe dy mijë e 425 vdekje gjatë se enjtes. Sipas Johns Hopkins Univeristy ky është numri...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Më shumë se 25 mijë njerëz me Covid-19 kanë vdekur tani në Meksikë, me më shumë se 200,000 raste, ka njoftuar qeveria meksikane. Vendi nuk i regjistroi rastet e para deri më 28 shkurt –...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Brazili është bërë vendi i dytë, pas Shteteve të Bashkuara të Amerikës që regjistroi më shumë se 50 mijë vdekje nga Covid-19. Kjo ndodhi mes trazirave në rritje politike dhe vetëm disa ditë pasi vendi...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Përderisa disa vende rifillojnë ekonomitë, të tjerët forcojnë masat e kontrollit të cilat duket se kanë humbur efektin e tyre. Bogota Në Kili numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirusin e ri (COVID-19)...
Auto18 Qershor 2020
Mes protestave dhe mllefit të përhapur mbi brutalitetin e policisë, një opsion në iPhone që ndihmon përdoruesit të regjistrojnë automatikisht bashkëveprimet e tyre me policinë, gjatë ndalimit në rrugë – po fiton popullaritet. Opsioni i...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Brazili raportoi një rekord prej 34.918 raste të reja të Coronavirusit të martën. Brazili aktualisht është pikë e koronavirusit në botë, përkatësisht numër 2 pas Shteteve të Bashkuara, po afrohet me shpejtësi 1 milion raste,...
Lajme14 Qershor 2020
Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka bërë të ditur se sot është shënuar edhe një rast pozitiv me COVID-19 në këtë komunë. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se personi i infektuar është...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.