×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Meksika regjistron mbi 25 mijë vdekje

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Më shumë se 25 mijë njerëz me Covid-19 kanë vdekur tani në Meksikë, me më shumë se 200,000 raste, ka njoftuar qeveria meksikane.

  Vendi nuk i regjistroi rastet e para deri më 28 shkurt – disa javë pas shpërthimit të mbajtura në Azi dhe Evropë – dhe ekonomia nuk u mbyll deri në fund të marsit.

  Presidenti socialist, Andres Manuel Lopez Obrador, u kritikua se ishte shumë i ngadaltë për ta mbyllur atë – dhe më pas shumë i shpejtë për ta hapur, raporton BBC.

  Bizneset filluan të rihapen në fillim të këtij muaji, megjithë mesataret e rradhës të rasteve të përditshme dhe vdekjeve që ishin në një trajektore kryesisht në rritje.

  Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Blegtoria po shuhet. Vetëm vitin e fundit, numri i gjedhëve është pakësuar me 35 mijë. Nga 298 mijë lopë apo mëshqerra, të...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Autoritetet greke kanë arrestuar 13 persona pasi fishekzjarret e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë...
  Bota/Rajoni22 Qershor 2024
  Holanda po investon më shumë se 420 milionë dollarë për të prodhuar automjete luftarake të dizajnuara nga Suedia për Ukrainën. Sipas portalit...
  Të tjera
  Vip22 Qershor 2024
  Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e ka ndihmuar...
  Lajme22 Qershor 2024
  Ish-drejtori i Policisë së Kosovës, Sheremet Ahmeti, për FrontOnline, thotë se Sigurimi Shëndetësor për Policinë e Kosovës, ka qenë nevojë e përhershme,...
  Sport22 Qershor 2024
  Ish futbollisti i njohur gjerman, Mario Basler, ka thënë fjalë të mëdha për Granit Xhakën para ndeshjes mes Zvicrës dhe Gjermanisë. Basler...
  Sport22 Qershor 2024
  Pas fitores mbresëlënëse 3:0 ndaj Turqisë në Dortmund, trajneri i Portugalisë, Roberto Martínez, shprehu kënaqësinë e tij për paraqitjen e skuadrës dhe...
  Sport22 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord historik në Euro 2024 teksa me asistimin e bërë në golin e tretë të Portugalisë ndaj...
  Lajme22 Qershor 2024
  Gjenerali amerikan në pension, Wesley Clark, nesër do të qëndrojë në Kosovë ku do shkojë në takim në selinë e LDK-së ku...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.