×
Etiketë: 25
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Në Ukrainë një airoplan ushtarak është aksidentuar me ç’rast numri i të vdekurve sot ka shkuar në 25, dy persona kanë shpëtuar duke u hedhur së bashku. Si shkak i këtij aksidenti mendohet së ketë...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Presidenti Ilir Meta, ka folur edhe lidhur me zgjedhjte e 25 prill, të vitit të ardhsëm. Në intervistën “Pa maskë” ai thotë se kryeministri aktual i vendit është në panik andaj bën marrëzira të papranueshme,...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Efektet përcjellëse të pandemisë së koronavirusit kanë ndaluar dhe kthyer prapa progresin e bërë shëndetësor në gjithë botën, duke e kthyer prap për 25 vjet dhe duke ekspozuar miliona njerëz para sëmundjeve vdekjeprurëse dhe varfërisë,...
Lajme07 Shtator 2020
Në Spitalin e Gjakovës janë të hospitalizuar 33 pacientë për COVID-19, ndërsa 25 prej tyre janë në oksigjenoterapi e një me maskë CPAP. Nga pacientët 25 janë të konfirmuar si pozitivë me COVID-19, gjashtë po...
Lajme02 Shtator 2020
Në Spitalin e Gjakovës janë hospitalizuar 42 pacientë të cilët janë duke u trajtuar për COVID-19. Nga spitali kanë njoftuar se 28 pacientë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19, ndërsa 8 kanë rezultuar negativ me këtë...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Shkollat po rihapen – dhe virusi po përhapet në të gjithë kampuset e kolegjeve dhe universiteve amerikane. Disa prej shteteve të SHBA-ve kanë raportuar numër të lartë të të infektuarve të nxënësve dhe studentëve. Të...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
25 milionë e 662 mijë e 137 persona rezultojnë të infektuar me virusin covid-19 në botë. Sipas faqes worldmeters.info, 855 mijë e 352 persona kanë vdekur deri tani si pasojë e virusit, ndërsa 17 milionë...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
25 vite pas gjenocidit në Srebrenicë të Bosnjë e Hercegovinës, të kthyerit për të jetuar në këtë qytet kanë folur për jetën e tyre në këtë vend. Kthimi për të jetuar në këtë vend, pas...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Numri i të infektuarve me COVID-19 në të gjithë botën që prej nisjes së pandemisë ka kaluar shifrën e 25 milionëve, më saktë 25,236,271, sipas të dhënave të John Hopkins University. Ndërsa, kanë vdekur 846,574...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Njëzet e pesë persona janë dërguar në spital me helmim nga monoksidi i karbonit pasi morën pjesë në një festë të paligjshëm në një bunker të kryeqytetit norvegjez, Oslo. Pesë prej tyre janë në gjendje...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Qeveria gjermane ka miratuar një vendim për zgjatjen e rregullave të imigracionit deri në vitin 2023, për fuqi punëtore të pakualifikuar nga Ballkani Perëndimor. Kjo lejon që qytetarët e Maqedonisë, Serbisë, Bosnjë e Hercegovinës, si...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.