Bota/Rajoni

Aeroplani ushtarak i aksidentuar në Kinë, 25 të vdekur dhe 2 të shpëtuar

Aeroplani ushtarak i aksidentuar në Kinë, 25 të vdekur dhe 2 të shpëtuar
09:38 | 26 Shtator 2020

Në Ukrainë një airoplan ushtarak është aksidentuar me ç’rast numri i të vdekurve sot ka shkuar në 25, dy persona kanë shpëtuar duke u hedhur së bashku.

Si shkak i këtij aksidenti mendohet së ketë qenë dështimi i një motori.

Sipas raportimeve dy të shpëtuarit kanë kërcyer nga aeroplani pak para se të përplasjet me tokën.

Autoritetet kanë bërë të ditur se në ekuipazhin e Antonov kanë qenë 27 persona.

Dyfish n’plus me ArtMotion

Të tjera