Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Pas rihapjes së shkollave, më shumë se 25 mijë studentë të infektuar me COVID-19 në SHBA

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Shkollat po rihapen – dhe virusi po përhapet në të gjithë kampuset e kolegjeve dhe universiteve amerikane.

  Disa prej shteteve të SHBA-ve kanë raportuar numër të lartë të të infektuarve të nxënësve dhe studentëve.

  Të paktën 37 shtete kanë regjistruar raste pozitive të COVID-19 në kolegje ose universitete, raporton CNN.

  Në fakt, më shumë se 25 mijë studentë janë raportuar të infektuar me coronavirus, por ka edhe pjesëtar të stafit të kampuseve që kanë kontaktuar me virusin.

  Ndryshe, të paktën 6,075,384 raste me coronavirus janë në Shtetet e Bashkuara dhe 184,686 njerëz kanë vdekur, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Të paktën nëntë persona tani janë konfirmuar të vdekur si rezultat i një sulmi me dron rus në rajonin e Kievit të...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Të paktën pesë emigrantë afrikanë kanë vdekur dhe 28 të tjerë janë zhdukur pasi një varkë u mbyt pranë Tunizisë. Ata po...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Të paktën tetë persona u vranë në një sulm me dron rus në rajonin e Kievit, tha shërbimi shtetëror i emergjencave të...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, në urimin e tij për besimtarët myslimanë, ka shfaqur shpresën që muaji i Ramazanit të...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, do të raportojë në Kuvendin e Kosovës rreth takimit të Ohrit, në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi. Seanca...
  Lajme22 Mars 2023
  Deputeti i Vetëvendosjes, Dimal Basha ka reaguar nëpërmjet rrjeteve sociale pas një debati që nisi si rezultat i një interviste të kryeministrit,...
  Lajme22 Mars 2023
  Koordinatori i Departamentit për Drejtësi në Kabinetin për Qeverisje të Mirë të PDK-së, Përparim Gruda, ka thënë se Qeveria Kurti është qeveria...
  Bota/Rajoni22 Mars 2023
  Të paktën tetë persona u vranë në një sulm me dron rus në rajonin e Kievit, tha shërbimi shtetëror i emergjencave të...
  Lajme22 Mars 2023
  Bashkësia Islame e Kosovës ka bërë të ditur se pas më shumë se një dekade sonte është përuruar xhamia e çarshisë në...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.