×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Brazili regjistron rekord të rasteve me Coronavirus

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Brazili raportoi një rekord prej 34.918 raste të reja të Coronavirusit të martën.

  Brazili aktualisht është pikë e koronavirusit në botë, përkatësisht numër 2 pas Shteteve të Bashkuara, po afrohet me shpejtësi 1 milion raste, megjithëse ekspertët thonë se numri i vërtetë ka të ngjarë më të lartë për shkak të ngathtësisë në testime, shkruajnë mediet britanike.

  Brazili gjithashtu regjistroi 1.282 vdekje nga COVID-19, tha Ministria e Shëndetësisë, duke sjellë vdekje të konfirmuara në vend në 45.241, duke kapërcyer numrin e përgjithshëm të vdekjeve në Mbretërinë e Bashkuar javën e kaluar.

  Walter Braga Netto, shefja e zyrës së shefit të shtabit të presidentit, i njohur si Casa Civil, dhe një nga zyrtarët e lartë që merren me krizën, tha që situata ishte nën kontroll.

  “Ekziston një krizë, por ajo menaxhohet,” tha Braga Netto.

  Kredi me afat rekord të shqyrtimit dhe aprovimit
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Kryetarja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen është shpallur gruaja më e fuqishme në botë për të dytin vit radhazi. Politikanja...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Izraeli ende nuk e ka shkatërruar Hamasin, edhe pse është zotuar për këtë. Të paktën 5 mijë militantë të Hamasit janë vrarë,...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Frika e përhapjes së sulmeve terroriste në Europë mbetet e lartë. Zyrtarja e BE-së Ylva Jahonsson ka theksuar se situata është shqetësuese...
  Të tjera
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Sonte para objektit të Shtëpisë së Kulturës “Xheladin Kurtaj” në Kaçanik, janë ndezur qirinj në kujtim të Liridona Ademajt, e vrarë në...
  Lajme05 Dhjetor 2023
  Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haki Abazi ka shpërndarë një video lidhur me protestën që po zhvillohet – në kërkim të drejtësisë...
  Bota/Rajoni05 Dhjetor 2023
  Izraeli ende nuk e ka shkatërruar Hamasin, edhe pse është zotuar për këtë. Të paktën 5 mijë militantë të Hamasit janë vrarë,...
  Sport05 Dhjetor 2023
  Julen Lopetegui ka refuzuar një ofertë luksoze nga klubi arab Al-Ittihad që do ta bënte atë njërin ndër trajnerët më të pagua...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Konkurrentja e Big Brother VIP Kosova, Linda ka pasur një përplasje të ashpër me Bucin. “Edona është ‘queen’ për ty”, ka qenë...
  Vip05 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova Santiana dhe Ylli kanë biseduar me njëri-tjetrin. Santiana iu ka drejtuar Yllit duke i thënë se...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.