×
 • Lajme
 • Lajme

  Skenderaj regjistron rastin e tetë me coronavirus

  FrontOnline
  14 Qershor 2020

  Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka bërë të ditur se sot është shënuar edhe një rast pozitiv me COVID-19 në këtë komunë.

  Ai në një postim në Facebook ka shkruar se personi i infektuar është nga Luboveci dhe se është rast kontakti nga Vushtrria, e cila është shndërruar në vatër të re të kësaj sëmundje.

  “Pas marrjes së informatës nga IKSHP, kemi ndërmarrë hapat e nevojshëm dhe tani rasti është në izolim. Ky është rasti i tetë i infektuar në komunën tonë dhe të gjithë janë raste kontakti nga komunat tjera. Falë punës së përbashkët dhe disiplinës së treguar, deri më tani nuk e kemi asnjë rast të shpërndarjes së virusit nga këta persona te personat tjerë. Nga 8 persona deri më tani të infektuar në komunën tonë, 6 i kemi të shëruar më shumë se një muaj me parë, ndërsa dy raste i kemi ende aktive, por në izolim”, ka shkruar Jashari.

  Ai edhe njëherë fton qytetarët t’iu përmbahen rekomandimeve të institucioneve shëndetësore për mbajtjen e higjienës personale dhe distancës sociale si pjesë e masave parandaluese kundër përhapjes së coronavirusit.

  Vlera Devolli bashkë me liderin e CDU-së në promovimin e Sara Rosner
  Nga Rubrika
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se dy persona janë arrestuar në lidhje me vrasjen e Liridona Murselit. Nacionale ka marrë vesh nga...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar dy persona të dyshuar për vrasjen e Liridona Murselit. Rastin përFront Online e ka...
  Lajme01 Dhjetor 2023
  Në Gjykatën Themelore të Prizrenit kanë arritur, nën përcjelljen e rreptë të policisë, katër të arrestuarit që dyshohen për pjesëmarrje në grabitjen...
  Të tjera
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë banorët e Big Brother VIP Kosova, Santiana dhe Buci kanë diskutuar për marrëdhënien e tyre në lojë. Santiana e ka pyetur...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blero është shprehur i habitur me një pyetje të marrë nga publiku. Pyetja ishte se kë...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë Edona, Buci dhe Alby janë sqaruar për një çështje mes tyre. Bëhet fjalë për Edonën e cila ishte kthyer me të...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banori i Big Brother VIP Kosova, Blerando ka shfaqur disa herë që është një djalë punëtor dhe nuk është dembel kur duhet...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Mbrëmë Blerando ka pyetur Edonën se a mundet të përballet me banorët e Big Brother VIP Kosova. Ndër ta ai i përmendi...
  Vip01 Dhjetor 2023
  Banorët e Big Brother VIP Kosova, Blerando dhe Ganiu mbrëmë kanë debatuar me njëri-tjetrin. Blerando e pyeti se a mendon ai që...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.