Bota/Rajoni

Amerika regjistron rekord ditor të të prekurve me Covid-19, afër 40 mijë

Amerika regjistron rekord ditor të të prekurve me Covid-19, afër 40 mijë
09:58 | 26 Qershor 2020

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë raportuar 39 mijë e 972 raste të reja të të prekurve me koronavirus dhe dy mijë e 425 vdekje gjatë se enjtes.

Sipas Johns Hopkins Univeristy ky është numri më i madh i rasteve brenda një dite, shkruan CNN.

Ky vend zyrtarisht ka dy milionë e 422 mijë e 299 të prekur me koronavirus me 124 mijë e 4120 vdekje.

Më mirë në Kosovë se në Gjermani

Të tjera