Kronika

Prokuroria ngre aktakuzë për “vrasje të rëndë” ndaj burrit nga Kamenica që vrau gruan me shufër metali

Prokuroria ngre aktakuzë për “vrasje të rëndë” ndaj burrit nga Kamenica që vrau gruan me shufër metali
17:08 | 24 Shtator 2020

Prokuroria Themelore në Gjilan ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit N.M., i cili akuzohet se ka vrarë gruan e tij duke e goditur me shufër të metaltë.

“Sipas aktakuzës, i pandehuri N.M., më 25 Korrik 2020, në fshatin Berivojcë, komuna e Kamenicës, për shkak të mosmarrëveshjeve të vazhdueshme familjare, me dashje ka privuar nga jeta bashkëshorten e tij, tani të ndjerën S.M., ashtu që pas fjalosjes, i njëjti me mjet të përshtatshëm – shufër metalike, e ka goditur në dorën e majtë dhe në kokë, e cila pasi është rrëzuar në dysheme, përsëri ka vazhduar ta godasë disa herë në kokë dhe pjesë tjera të trupit, duke i shkaktuar plagë vdekjeprurëse”, thuhet në kumtesë.

Në këtë mënyrë, i pandehuri N.M., ka kryer veprën penale ‘’Vrasje e rëndë’’.

“Prokurori i rastit i ka propozuar Gjykatës kompetente në Gjilan, që të njëjtit t’i vazhdohet masa e paraburgimit dhe të shpallet fajtor për këtë vepër penale”.

Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021

Të tjera