×
Etiketë: Kamenica
Kronika01 Tetor 2020
Sot është mbajtur seanca fillestare ndaj Nuhi Mavrovqanit i cili akuzohet për vrasjen e bashkëshortes së tij me shufër metali në fshatin Berivojcë të Kamenicës. Mavrovqani para trupit gjykues në Gjykatën Themelore në Gjilan ka...
Kronika24 Shtator 2020
Prokuroria Themelore në Gjilan ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit N.M., i cili akuzohet se ka vrarë gruan e tij duke e goditur me shufër të metaltë. “Sipas aktakuzës, i pandehuri N.M., më 25 Korrik...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Policia e Ugandës arrestoi sot një burrë që po përpiqej të hynte në ndërtesën e parlamentit në kryeqytetin Kampala, duke mbajtur kokën e prerë të një fëmije të mbështjellë si një dhuratë. Policia tha se...
Lajme14 Shtator 2020
Komuna e Kamenicës për herë të parë ka fituar grant për performancë komunale. Nga vlerësimi i Ministrisë së Pushtetit Lokal, Zyrës Zvicerane për Zhvillim dhe Bashkëpunim, Norvegjisë e Suedisë, komuna e Kamenicës ka përfituar grantin...
Lajme04 Shtator 2020
Ka përfunduar autopsia e viktimës 39 vjeç nga Muçivërca, pritet përpilimi i raportit. Të përcjellur nga policia erdhën në fshatin Muçivërcë të Kamenicës. Këtu Instituti i Mjekësisë Ligjore solli në shtëpinë e familjes, trupin e...
Lajme03 Shtator 2020
Me një memorandum bashkëpunimi që është nënshkruar ndërmjet kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri, dhe kryetarit të komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, është hapur dega e shkollës së muzikës në Kamenicë. Nga zyrtarë komunal të Kamenicës...
Kronika29 Gusht 2020
Pas një mosmarrëveshjeje me familjarët e saj një vajzë 19 vjeçare nga Kamenica, mbrëmë rreth mesnatës ka tentuar të vetëvritet duke kërcyer nga kati u dytë i shtëpisë së saj. Ajo ka marrë lëndime trupore,...
Lajme23 Gusht 2020
Edhe një viktimë u shënua në Kosovë nga infektioni me Covid-19. Bëhet fjalë për një 73-vjeçar nga Kamenica. Viktima ka ndërruar jetë mbrëmë. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron...
Lajme06 Gusht 2020
Kryetari i Kamenicës, Qendron Kastrati ka njoftuar se edhe një qytetar i kësaj komune ka vdekur mbrëmë nga Covid-19. Kastrati ka shkruar në Facebook se i ndjeri ka qenë 54 vjeçar. “Fatkeqësisht edhe një qytetar...
Lajme29 Korrik 2020
27 vjeçari nga Kamenica, Bersant Rahimaj ka vdekur nga COVID-19, shkruan Gazeta Metro. Rahimaj ka vdekur sot dhe është viktima e parë që ka vdekur në kaq moshë të re. Lajmin e ka konfirmuar edhe...
Lajme27 Korrik 2020
Një qytetar nga komuna e Kamenicës ka humbur jetën pasi është prekur nga Covid-19. Ky është rasti i katërt nga kjo komunë që humb jetën pasi është prekur nga virusi. Lajmin e ka bërë të...
Kronika25 Korrik 2020
Një vrasje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme, rreth orës 13:20 në fshatin Berivojcë të Kamenicës, ku po dyshohet se një burrë 42-vjeçar ka vrarë gruan e tij 34-vjeçare. Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në...
Kronika25 Korrik 2020
Gjatë ditës së sotme në Kamenicë një grua 34 vjeçare dyshohet se u vra nga burri i saj rreth 42-vjeçar. Motivet e këtij rasti të rëndë ende nuk dihen. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:20...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.