×
Etiketë: pret
Lajme26 Qershor 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ende nuk ka folur për media qëkur u ngrit aktakuzë ndaj tij nga Specialja, të mërkurën. Ai ishte rrugës për Washington kur aktakuza u publikua, për çka anuloi vizitën. Radio...
Lajme25 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka pritur sot në takim Ambasadoren e Republikës së Kroacisë në Kosovë, Danijela Barishiq. Në këtë takim Ministri Zemaj e ka njoftuar Ambasadoren Barishiq me mënyrën se si institucionet e...
Lajme24 Qershor 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka pritur në takim kryetarin e Odës së Afarizmit të Kosovës, Skender Krasniqi me bashkëpunëtorë. “Ministri Krasniqi i informoi përfaqësuesit e Odës së Afarizmit të Kosovës për objektivat...
Lajme22 Qershor 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur në takim përfaqësuesen e Përhershme të UNDP-së në Kosovë, Maria Suokko. Gjatë këtij takimi, Hoti e ka njoftuar Suokkon për prioritetet e Qeverisë, menaxhimin e situatës të krijuar...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Meka vlerësohet si qyteti më i shenjtë i fesë Islame. Përveç faktit që Meka ishte vendlindja e Profetit Muhamed, ai është edhe qyteti ku ndodhet vendi i shenjtë i adhurimit në Islam, Xhamia e Madhe...
Lajme19 Qershor 2020
Me ftesë të homologes së tij, Olta Xhaçka, ministri i Mbrojtjes Anton Quni ka shkuar për vizitë zyrtare në Shqipëri, ku u prit me ceremoni të lartë ushtarake. Në takimin dypalësh, Xhaçka uroi Qunin për...
Lajme17 Qershor 2020
Këshilltari i Sigurisë Kombëtare në SHBA, Robert O'Brien, i është gëzuar lajmit për një takim të paralajmëruar në Shtëpinë e Bardhë më 27 qershor mes dy delegacioneve, të Kosovës dhe Serbisë. "Jam i lumtur të...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Komuna e Ulqinit është vonuar tre muaj në ngritjen e shtatores së Skënderbeut, ndonëse për këtë janë plotësuar të gjitha kushtet. Sipas gazetës malazeze, Vijesti, ulqinakët ende nuk e dinë se kur në rrethin në...
Lajme16 Qershor 2020
Vetëm sot në komunën e Prishtinës, janë gjurmuar rreth 100 raste të kontaktit të personave që mbrëmë u konfirmuan si të infektuar me Covid-19. Por në një prononcim për Gazetën Express, drejtori i Shëndetësisë në...
Front TV15 Qershor 2020
Lehtësimi i masave të lëvizjes së qytetarëve, bëri që numri i rasteve me COVID-19 të rritet. Në Klinikën Infektive aktualisht janë duke u trajtuar 43 pacientë të infektuar, ku 22 janë me oksigjeno-terapi, 20 të...
Lajme15 Qershor 2020
Ministrja e Financave Hykmete Bajrami ka pritur sot në takim ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosnett. Bajrami e informoi ambasadorin amerikan rreth aktiviteteve të Ministrisë së Financave sa i përket menaxhimit të financave publike dhe...
Lajme15 Qershor 2020
Sot në orën 09:30, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti. Takimi do të mbahet në Kabinetin e Presidentit. /Front Online
Lajme11 Qershor 2020
Gjatë ditës së sotme në Vushtrri pritet që të dalin rezultatet e testit Covid-19 edhe për 31 persona të tjerë. Kështu deklaroi për Gazetën Express, drejtori i shëndetësisë, Sylejman Meholli. Meholli theksoi se të gjitha...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.