×
Etiketë: gjerman
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka takuar homologun e tij gjerman, Michael Roth. Cakaj ka njoftuar se të dy kanë shprehur fuqishëm nevojën që Kosovën t’i liberalizohen vizat. “Shqipëria ka bërë...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Shërbimi Ushtarak gjerman i Kundërzbulimit (MAD) do të ketë një udhëheqje të re, sipas disa burimeve. Presidenti aktual i agjencisë së sigurimit, Christof Gramm, do të largohet nga posti, të cilin e ka mbajtur që...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Politikani rus i opozitës Aleksej Navalni qëndroi në klinikën universitare të Berlinit për rreth një muaj - dhe luftoi për jetën për një kohë të gjatë. Por tani shërimi i tij po ecën shpejt. Aleksej...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas u vendos në karantinë, pasi testet treguan se një nga truprojat e tij është infektuar me koronavirus, theksoi në një deklaratë Ministria e Jashtme gjermane. Në deklaratë shtohet se...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Kritiku i Kremlinit, Aleksei Navalny, është liruar nga një spital në Gjermani, ku ishte duke u trajtuar pasi u sëmur gjatë një fluturimi drejt Siberisë muajin e kaluar. Autoritetet gjermane kanë thënë se testet e...
Lajme22 Shtator 2020
Ish-presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, ka pritur sot në një takim ambasadorin e Gjermanisë, John Rohde. Në këtë takim u diskutua për agjendën euroatlantike të Kosovës. Më postë postimi i plotë i Jahjagës në Facebook:...
Lajme22 Shtator 2020
Sot në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) do të mbahet ceremonia e pritjes së misionit të ekspertëve COVID-19 "Joint Robert Koch Institute/EMT/GOARN- mission to Kosovo” nga Gjermania. Në ceremoni do të marrin...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Çfarë mendon një nga ekspertët më të njohur gjermanë për Coronën, për teoritë e çuditshme konspirative dhe tezat e teoricienëve konspirativë dhe kundërshtarëve të vaksinës? Virusi nuk është aspak i rrezikshëm! Industria farmaceutike dëshiron të...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Gjatë pandemisë së koronës gjermanët dëgjonin këshillat e virologut, Christian Drostenit. Në një intervistë për Deutsche Wellen ai paralajmëron se kemi përpara një dimër të vështirë. DW: Dhe sa kohë do të na duhet të...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Virologu gjerman Hendrik Streeck, ka paralajmëruar se virusi mund të zgjas edhe tri vite të tjera. Profesori gjerman tha se tha se rastet do të jenë të pranishme dhe duhet të mësohemi me të jetuarit...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Një virolog gjerman ka paralajmëruar se njerëzit duhet të mësohen të bashkëjetojnë me koronavirusin edhe 3 vite të tjerë. Profesori Hendrik Streeck tha se publiku do të dëgjojë shpesh për shtim rastesh në zona të...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Dhoma e Ulët e parlamentit gjerman, Bundestag, do të rrisë masat e tij të sigurisë lidhur me koronavirusin e ri pas pushimit të verës, nën dritën e rritjes së infeksioneve në vend. Në një komunikim...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Udhëheqësi i opozitës ruse, Alexei Navalny, i cili dyshohet se është helmuar, ndodhet ende në një koma artficiale, por gjendja e tij është e qëndrueshme dhe simptomat e tij po përmirësohen, thanë të premten mjekët...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.