×
Etiketë: ambasadorin
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë, Jorn Rohde të cilit i ka uruar mirëseardhje në Kosovë dhe njëkohësisht i ka ofruar bashkëpunim të ngushtë. Përmes...
Lajme28 Shtator 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla ka pritur sot në një takim ambasadorin e ri të Zvicrës në Prishtinë, Thomas Kolly, me të cilën ka biseduar për zhvillimet politike në Kosovë e rajon, marrëveshjen e...
Lajme24 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj Stublla ka pritur sot në një takim zyrtar ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë Qemal Minxhozi. Ministrja Haradinaj dhe ambasadori Minxhozi kanë biseduar për përgatitjet para mbledhjes...
Lajme22 Shtator 2020
Ish-presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, ka pritur sot në një takim ambasadorin e Gjermanisë, John Rohde. Në këtë takim u diskutua për agjendën euroatlantike të Kosovës. Më postë postimi i plotë i Jahjagës në Facebook:...
Lajme21 Shtator 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i cili sapo është kthyer nga Turqia, sot do ta dekorojë me Medaljen Presidenciale të Meritave të dërguarin special të Presidentit të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorin Richard Grenell. Pas...
Lajme17 Shtator 2020
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani është takuar sot me ambasadorin e ri të Zvicrës në Kosovë , Thomas Kolly, raporton Front Online. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi nga zyra e kryeparlamentares, drejtuar mediave. Në...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Lajme10 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm, Bilall Sherifi ka pritur në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbot, me të cilin ka biseduar për zhvillimet aktuale...
Lajme04 Shtator 2020
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim njoftues shefin e ri të Zyrës së BE-së në Kosovë, ambasadorin Tomáš Szunyog, të cilit i ka dëshiruar mirëseardhje në Kosovë dhe suksese...
Lajme03 Shtator 2020
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar sot me ambasadorin e Italisë në Kosovë, Nicola Orlando. Gjatë këtij takimi, Mustafa e njoftoi ambasadorin Orlando për qëndrimet e LDK-së në lidhje me situatën aktuale politike, në...
Lajme01 Shtator 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti deklaroi sot se Kosova ka nevojë për menaxhim të mirë e profesional dhe për një qeveri të re kredibile. Ai gjatë një takimi me ambasadorin e Italisë në Prishtinë...
Lajme25 Gusht 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti priti sot në takim njohës ambasadorin e ri të Republikës së Gjermanisë në Kosovë, Jörn Rohde, të cilin e uroi për detyrën e re, duke theksuar se Gjermania mbetet një...
Lajme24 Gusht 2020
Koordinatori shtetëror për dialog me Serbinë, Skënder Hyseni, e ka pritur sot në takim ambasadorin e Britanisë së Madhe, Nicholas Abbott. Hyseni ka bërë të ditur se në këtë takim është biseduar hapur për rrjedhën...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.