×
Etiketë: sa
Lajme01 Tetor 2020
Javën e kaluar, qeveria gjermane ka publikuar të dhëna lidhur me numrin e shtetasve të huaj që jetojnë në Gjermani. Bazuar në këto të dhëna, numri i kosovarëve që jetojnë atje shkon në rreth 237...
Front TV28 Shtator 2020
Ditë më parë, Policia e EULEX-it ka arrestuar krerët e Organizatës së Veteranëve të Lutës së UÇK-së, Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn. Arrestimi i tyre u bë pak ditë pasi këta të fundit i bën...
Lajme25 Shtator 2020
Komuna e Prishtinës do të nisë të finalizojë projektin “Prishtina Parking”. Liridon Restelica nga “Prishtina Parking” ka thënë në Kanal 10, se parkingu do të realizohet në tri zona, Zona 1, Zona 2 dhe Zona...
Lifestyle24 Shtator 2020
Alumini në deodorant është një nga polemikat e pazgjidhura - ndërsa disa pretendojnë se është i dëmshëm, të tjerë pretendojnë se mund të përdoret pa pasoja. Alumini është një përbërës shumë i zakonshëm në deodorantët...
Lajme24 Shtator 2020
Avokati Kushtrim Palushi në emisionin Frontal në T7 ka treguar se sa mund të zgjasin proceset gjyqësore në Speciale. Avokati në Frontal ka thënë se proceset mund të zgjasin deri në pesë vite. “Procesi gjyqësor...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Një tjetër tërmet ka lëkundur Shqipërinë pasditen e sotme. Sipas Qendrës Sizmiologjike Europiane (CSEM) lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.5 ballë. Epiqendra e tërmetit sipas CSEM ka qenë 36 km në jug të Tiranës, 10...
Lajme23 Shtator 2020
Policia e Kosovës nuk po i kursen qytetarët që nuk po i respektojnë masat kundër përhapjes së koronavirusit. Drejtori i Policisë, Rashit Qalaj ka thënë për Express se vetëm dje, nga ora 07:00 deri në...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Shtetasit e huaj që jetojnë në Zvicër përbëjnë gati 25 përqind të popullsisë së vendit. Shifrat zyrtare zbulojnë shumë fakte interesante rreth këtyre njerëzve. Ky informacion është edhe më i rëndësishëm përpara referendumit mbarëkombëtar më...
Lajme19 Shtator 2020
Qendra e Studentëve të Universitetit të Prishtinës ende nuk ka marrë ndonjë vendim lidhur me hapjen e konkursit për pranim në konvikte shkaku i situatës epidemiologjike në vend, ka thënë drejtori i Qendrës së Studentëve...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Tensionet Turqi-Greqi nuk janë “zbutur”, ndërkohë që palët vijojnë me deklarata në distancë. Sot media turke “Yeni kafak”, e cila cilësohet si pro-Erdogan, i ka dedikuar një artikull krahasimit të ushtrive të dy vendeve, duke...
Lajme18 Shtator 2020
Debati në Kuvendin e Kosovës për çështjen e arsimit në Kosovë, ka përplasur edhe deputeten e PDK-së Ganimete Musliu me deputetin e VV-së Shpejtim Bulliqi. Deputetja Musliu kritikoi ish qeverinë Kurti për mbarëvajtjen e procesit...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.