×
Etiketë: ata
Kronika01 Tetor 2020
Bajram Tafolli, invalidi i luftës nga Prizreni thotë se nuk po përfiton pension. Ai ka thënë se është në gjendje të rëndë ekonomike dhe jetoj në shtëpinë e vëllait të tij dhe nuk ka të...
Lajme29 Shtator 2020
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka drejtuar një sërë kritikash në drejtim të kryetarit të LVV-së, Albin Kurti. Sipas saj, Kurti përveç përrallave nuk ka ndërmarre asnjë veprim konkret kundër gjykatës speciale....
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Refuzimi për t’u vetizoluar, nga sot, është vepër e paligjshme në Angli dhe mund të dënohet me gjobë deri në 10,000 euro. Kushdo që del pozitiv me koronavirus ose i është thënë se ka qenë...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
I pyetur se kush e ka propozuar idenë për të emërtuar Liqenin e Ujmanit me emrin e presidentit të SHBA’së, Donald Trump, ai u përgjigj se kjo ka ardhur nga serbët e Kosovës. “Qytetarët tanë...
Lajme27 Shtator 2020
Labinot Tahiri ka reaguar pas arrestimit të krerëve të organizatës së veteranëve të UÇK’së. Tahiri ka shkruar në Facebook se duhet të turpërohen ata që I gëzohen arrestimit të Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt. “Turp...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Nga Vlora kryeministri Edi Rama iu përgjigj deklaratave të Sali Berishës, i cili më herët kishte thënë se ai hoqi dorë nga kandidimi në Durrës, pasi mori vesh se atje do të kandidonte edhe Lulzim...
Lajme25 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka reaguar pas bastisjes dhe arrestimeve që hetuesit e Speciales kanë bërë në zyrat e OVL-UÇK-së. Bahtiri ka thënë se ata që e kanë votuar Specialen duhet të...
Lajme24 Shtator 2020
Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar kandidatët për rekrut në Forcën e Sigurisë së Kosovës se Bordi Përzgjedhës ka bërë miratimin e listës së kandidatëve që i plotësojnë kriteret për tu proceduar për testime. Përmes një...
Lajme22 Shtator 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Bedri Hamza në një konferencë për media, ka thënë se situata ekonomike në vend është duke u vështirësuar si rezultat i pandemisë COVID-19.Hamza ka thënë se është vonuar procedimi...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Të huajt në Gjermani fitojnë mesatarisht 900 euro më pak në muaj sesa qytetarët vendas, sipas statistikave nga Agjencia Federale e Punës. Vitin e kaluar, qytetarët gjermanë kishin të ardhura mesatare mujore prej 3,509 euro...
Kronika20 Shtator 2020
Target i hajnave mbrëmë rreth orës 21:35 ishte një shtëpi në Lipjan. Pronari i shtëpisë ka raportuar në polici se disa persona janë futur me forcë në shtëpinë e tij dhe kur kanë vërejtur atë,...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një tjetër gazetar u gjet i vdekur në Meksikë këtë javë, i pesti këtë vit në historinë e zymtë të sulmeve të vendit kundër shtypit. Gazetari veteran, Julio Valdivia u gjet të mërkurën pasdite në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.