×
Etiketë: ata
Lajme15 Gusht 2020
Në Lidhjen Demokratike të Kosovës tashmë është dukshëm një ndarje e re mes zyrtarësh e deputetësh, ata që po i qëndrojnë besnik partisë dhe atyre që janë afruar me Lëvizjen Vetëvendosje. Për këta të fundit...
Lajme05 Gusht 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Haxhi Shala, ka thënë se do të votonte për zhbërjen e Gjykatës Speciale. “Unë votoj për ta zhbërë”, ka deklaruar ai në...
Lajme03 Gusht 2020
Komiteti i Gjilanit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, në mbledhjen e mbajtur sot është njoftuar për rastet më të reja pozitive me virus, ndërkohë që nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli,...
Lajme01 Gusht 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka njoftuar se është shëruar nga COVID-19. Ai ka falenderuar të gjjthë ata që janë lutur për shëndetin e tij, derisa ka thënë edhe disa fjalë për...
Lajme28 Korrik 2020
Agjencia e Ushqimit dhe Veternisës ka apeluar që shitblerja e kafshëve për kurban të bëhet drejtëpërsëdrejti nga ferma tek blerësi, shkaku i situatës me pandeminë. Përmes një komunikate drejtuar mediave, AUV’i ka bërë me dije...
Lajme28 Korrik 2020
Në pikën kufitare në Vërmicë është shtuar fluksi i veturave që po dëshirojnë të hynë në Kosovë. Aty pritjet janë deri në 15 minuta, ndërsa kolona afër 70 metra. Qeveria e Kosovës së bashku me...
Lajme27 Korrik 2020
Kryetari i IKSHPK’së, Naser Ramadani, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se masa për vetizolim shtatë ditorë për të gjithë ata që futen nga jashtë Kosovës është rekomanduar nga Instituti që ai drejton. Këto...
Lajme24 Korrik 2020
Ministria e Punëve të Brendshme, respektivisht Agjencia e Regjistrimit Civil, njofton qytetarët e Republikës së Kosovës se pronarët e mjeteve të cilët nuk i kanë vazhduar regjistrimet e mjeteve, apo nuk i kanë regjistruar mjetet...
Lajme24 Korrik 2020
Shumë vetë presin për një vizë pune për të ardhur në Gjermani. Po si qëndron puna aktualisht me dhënien e vizave në ambasada? Dhe a po e ndryshon kriza e Coronës nevojën e Gjermanisë për...
Lajme23 Korrik 2020
Nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci, ka thënë në emisionin dPT te Fidani në T7 se PDK është teknikisht pjesë e Qeverisë Hoti. Qeveria Hoti është e përbërë nga LDK, Aak dhe Nisma së bashku me...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Zyra Federale e shëndetit Publik (BAG) ka krijuar një faqe në internet lidhur me temën e hyrjes/udhëtimit nga jashtë në Zvicër . Këshilli Federal ka vendosur më 6 korrik 2020 për të futur në fuqi...
Lajme16 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Drenasit nga radhët e PDK-së, Ramiza Lladrovci, ka thënë Qeveria Kurti e ka rrëzuar veten me shkarkimin e Agim Veliut nga pozita e ministrit të Punëve të Brendshme. “Unë kurrë nuk...
Lajme14 Korrik 2020
Kryetari i Odës së Mjekëve të Kosovës ka dhënë një propozim për Qeverinë e Kosovës për ndëshkimin e atyre që nuk respektojnë masat kundër Covid-19. Dr. Pleurat Sejdiu po konsideron se është më mirë që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.