Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Nagavci: Skenari i PDK’së dështoi, ata janë bashkë me LDK’në në këtë qeveri jolegjitime

  FrontOnline
  23 Korrik 2020

  Nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci, ka thënë në emisionin dPT te Fidani në T7 se PDK është teknikisht pjesë e Qeverisë Hoti.

  Qeveria Hoti është e përbërë nga LDK, Aak dhe Nisma së bashku me minoritetet, por Nagavci thtoë se PDK është ajo që ua mundësoi atyre qeverisjen dhe e votoi buxhetin.

  “PDKm ua votoi atyre buxhetin. Skenari i tyre se kinse janë kundër Qeverisë Hoti dështoi. Ata janë bashkë në këtë qeveri”, thotë ajo.

  Tutje ajo ka thënë se nuk e kupton emërimin e Skënder Hysenit në pozitën e Koordinatorit ndërshtetërore.

  “Cfare pozite mban ai. Vetë titulli nuk ka kuptim. Ai nuk ka legjitimitet sikur edhe kjo Qeveri. Hyseni nuk ka dalë në zgjedhje dhe nuk mund të mbajë pozitë politike pasi askush nuk e ka votuar”, përfundon ajo.

  KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Gazetarët në terren raportojnë se përfaqësues të Listës Serbe janë duke negociuar me KFOR-in edhe në Leposaviq. Më herët ishte informacioni se...
  Lajme29 Maj 2023
  Një prani e shtuar e ushtarëve të KFOR-it gjendet para objekteve të komunave të Mitrovicës së Veriut, Leposaviqit, Zveçanit e Zubin-Potokut. Kryetari...
  Lajme29 Maj 2023
  KFOR-i është duke e ruajtur sigurinë e objekteve të komuanve në veri të vendit, aty ku sot do të nisin punën kryetarët...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se mbrëmë vonë kishte një telefonatë nga përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë...
  Lajme29 Maj 2023
  Në Zveçan bllokohet rruga drejt ndërtesës së komunës. Gazetarja e Radios Evropa e Lirë, raporton se në Zveçan është vendosur një gardh...
  Lajme29 Maj 2023
  Serbët e veriut të Kosovës kanë filluar të mblidhen e të dalin në rrugë qysh para orës 07:00. T7 raporton se tashmë...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetarët e katër komunave me shumicë serbe Mitrovicë e Veriut, Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan, sot do të nisin punën zyrtarisht në...
  Bota/Rajoni29 Maj 2023
  Deputetja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja për Kosovën, Viola Von Cramon – Taubadel do të mbajë sot konferencë për media në Prishtinë....
  Lajme29 Maj 2023
  Në Kosovë në këtë javë pritet të mbajë mot i ngjashëm me të javës së kaluar. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.