×
 • Lajme
 • Lajme

  Musliu: Kurti dëshmoi se i çmon ata që me vite i akuzojnë ish-ushtarët e UÇK-së

  FrontOnline
  29 Shtator 2020

  Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka drejtuar një sërë kritikash në drejtim të kryetarit të LVV-së, Albin Kurti.

  Sipas saj, Kurti përveç përrallave nuk ka ndërmarre asnjë veprim konkret kundër gjykatës speciale.

  “Përkundrazi, Albin Kurti dëshmoi se i çmon ata që me vite i akuzojnë ish ushtarët e UÇK-së”, ka shkruar ajo në Facebook.

  Postim i plotë:

  KALLAUZI I “KAUZAVE”

  Albin Kallauzi i mbanë “veshët në krahë” se mos po ndodhë diçka në këtë vend, pret pastaj duke fërkuar duartê deri sa të kalojë stuhia dhe tek pasi ka kaluar stuhia del para publikut dhe mbanë ligjerata se si do duhej të veprohej.

  Narracioni se gjoja ai është i vetmi që “don, din dhe mundet” është kulmi i hipokrizisë.

  Albin Kallauzi përveç përrallave nuk ka ndërmarre asnjë veprim konkret kundër gjykatës speciale. Përkundrazi, Albin Kurti dëshmoi se i çmon ata që me vite i akuzojnë ish ushtarët e UÇK-së.

  Albin Kallauzi nuk pati guxim të qendrojë në sallën e Kuvendit dhe te votojë me JO. Doli pasi ishte i sigurtë se dalja e tyre nuk kishte asnje peshë relevante. Sot shitet si kundershtar i Gjykatēs.

  Albin Kallauzi dhe VV-ja asnjëherë nuk protestuan kundër kësaj gjykate. Përkundrazi nuk la metodë pa përdorur për të njollosur imazhin e ish ushtarëve të UÇK-së.

  Albin Kallauzi shet filozofi se VV-ja na qenka e vetmja parti patriotike në skenën tonë politike por realiteti flet ndryshe. Figurat që mblodhi rreth vetës vetëm patriotë nuk janë.

  Albin Kallauzi apelon në popull duke u viktimizuar por nuk do t’ja del dot sepse populli është ngopur me kopallat e tij.

  Kallauz, na trego vetëm një veprim konkret për mbrojtjen e vlerave të luftës gjatë kohës sa ishe kryeministër.

  Për 50 ditë qeverisje na ofro një fakt që na dëshmon se ti vërtetë i përmbahesh asaj që thua.

  Kallauz nuk ke lënë asgjë pa përdorur dhe pa e keqpërdorur vetëm e vetëm për të arritur famë personale sepse ty nuk të intereson asgjë tjetër. Ty nuk të intereson jo vetëm VV-ja por as familja jote e lëre më populli i Kosovës.

  Ti e pate rastin dhe e lëshove vet sepse ti më se miri e njehë vetën dhe e din që ti as nuk din as nuk don dhe as nuk mundesh.

  Aftësia jote e vetme është baltosja e të gjithëve. Për ty vetëm ti je i shenjtë.

  Kallauz ti dhe secili në këtë vend duhet të kuptojë që UÇK nuk është pronë individësh, partishë apo regjionesh.

  UÇK është vlerë e kombit, është lavdia e shpirtit liridashës shqiptar.

  Sado që do perpiqesh në këtë pikë nuk do t’ja dalësh. Je vonë;shumë vonë.-

  KEDS njofton për punime në rrjet, në këto komuna do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Kronika18 Prill 2024
  Mbi 10 mijë raste të raportuara të dhunës në familje janë bërë në Policinë e Kosovës prej vitit 2020 deri më 2023...
  Lajme18 Prill 2024
  Të martën, Kosova u mbështet nga shumica dërrmuese e deputetëve në Asamblenë e Parlamentare të Këshillit të Evropës, duke shënuar një hap...
  Kronika18 Prill 2024
  Brenda pesë ditëve ndodhën dy ngjarje tragjike në Kosovë. Dy gra u privuan nga jeta prej bashkëshortëve, njëra në Ferizaj e tjetra...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Sot në Bruksel do të zhvillohet takimi mes Kosovës dhe Serbisë. Bashkimi Europian ka konfirmuar se takimi i radhës në nivel të...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i Kryeqytetit, Përparim Rama për nder të Ditës së Dëshmorëve të Komunës së Prishtinës, sot do të bëjë homazhe te varrezat...
  Lajme18 Prill 2024
  Sot me fillim nga ora 09:00 në sallën “1 tetori” do të mbahet ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...
  Lajme18 Prill 2024
  Të enjten mbi Kosovë parashihet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell. Sipas Meteo Kosova, gjatë...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Një tërmet me magnitudë 4.7 ballë të shkallës Rihter goditi Turqinë pas mesnate, raporton EMSC. Epiqendra e tërmetit ishte 46 kilometra në...
  Bota/Rajoni17 Prill 2024
  Serbia është cilësuar si kërcënim kryesor në tri vende të Ballkanit Perëndimor sipas qytetarëve të tyre. Ky përfundim është nxjerrë nga anketa...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.