×
Etiketë: deputetja
Lajme30 Shtator 2020
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Arbreshë Kryeziu-Hyseni ka thënë se mocioni i iniciuar nga kjo parti për rrëzimin e qeverisë ka marrë mbështetjen edhe të disa deputetëve të partive të tjera politike, por nuk i ka...
Lajme29 Shtator 2020
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka drejtuar një sërë kritikash në drejtim të kryetarit të LVV-së, Albin Kurti. Sipas saj, Kurti përveç përrallave nuk ka ndërmarre asnjë veprim konkret kundër gjykatës speciale....
Front TV26 Shtator 2020
Deputetja e LVV-së: Ministri Zemaj po bën praktikë në shëndetësi Edhe pse numri i rasteve me Covid-19 në Kosovë ka filluar të ulet, përmirësimi i gjendjes nuk po i atribuohet ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj....
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme19 Shtator 2020
Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, ka reaguar pas aksionit të mbrëmshëm të Policisë së Kosovës në fshatin Karaçevë të Kamenicës. Sipas Musliut, këtë aksion duhet ta mbështesin edhe opozita. Por,...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Ish-ministrja e Jashtme e Greqisë, deputetja e partisë qeverisëse, Dora Bakojanis një prej nënshkrueseve të marrëveshjes detare të 2009, ka theksuar se është e mërzitur që akoma nuk është arritur një marrëveshje për çështjen e...
Lajme09 Shtator 2020
Partia Demokratike e Kosovës (PDK), nuk po duhet se ka aspirata për postin e Presidentit. Të paktën kështu ka deklaruar për Front Online, deputetja e kësaj partie, Besa Ismaili. “Për besë unë nuk merrem me...
Front TV09 Shtator 2020
Pjesë e marrëveshjes së Uashingtonit ishte edhe Liqeni i Ujmanit. Për deputeten e PDK-së, Besa ismailin, ky liqe dhe Trepça nuk duhet të jenë pjesë e asnjë marrëveshje me Serbinë. Përndryshe sipas saj rrezikohet territori...
Front TV09 Shtator 2020
Të premten në Uashington me ndërmjetësimin e SHBA-ve është arritur një marrëveshje në mes të Kosovës dhe Serbisë, për normalizim të marrëdhënieve ekonomike. Kjo marrëveshje është mirëpritur në vend, por ka pasur edhe kritika sidomos...
Lajme15 Gusht 2020
Pasurinë e saj për Agjencionin Kundër Korrupsionit (AKK) e ka deklaruar edhe Valentina Bunjaku- Rexhepi. Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), në pronësi të përbashkët ka deklaruar dy shtëpi banimi, njëra në vlerë 300,000.00...
Lajme07 Gusht 2020
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka kërkuar nga qeveria e Kosovës gjegjësisht nga ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale që të ndajë një fond për t’u dalë në mbështetje fëmijëve që janë...
Lajme05 Gusht 2020
Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj Bujupi, është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur vet ajo përmes një postimi në Facebook. Ajo u ka bërë thirrje qytetarëve për mbajtje të maskës, mbajtje të...
Lajme02 Gusht 2020
Deputetja e Partisë Demokratike e Kosovës Besa Ismaili, ka treguar se ka pranuar një urim të veçantë me rastin e festës së Kurban Bajramit. Ismaili e ka paraqitur këtë nëpërmjet një audio mesazhi, duke treguar...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.