×
Etiketë: uÇksë
Lajme01 Tetor 2020
Veteranet e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë reaguar rreth arrestimeve të fundit nga Gjykata Speciale. Nëpërmjet një reagimi thuhet se, “Ne ju themi këtyre gjykatave, se me padrejtësi të tilla, kurrë dhe asnjëherë nuk mund...
Lajme30 Shtator 2020
Milovan Drecun, nga kontaktet që kishte pasur me prokurorë në Gjykatën Speciale, ishte interesuar se në çfarë drejtimi po shkonin hetimet për pjesëtarët e UÇK-së, për t’u siguruar se do të hetoheshin krerët më të...
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 22 vjetorin e rënies së mjekut dhe humanistit Shpëtim Robaj. Limaj thotë se doctor Shpëtim Robaj ishte nga të parët që iu përgjigj zërit të atdheut dhe...
Lajme29 Shtator 2020
Kandidati për deputet të Kuvendit nga radhët e PDK’së, Hisen Berisha, ka treguar se si do të vepronte po të ishte në kryetar i OVL-UÇK’së, në vendin e Hysni Gucatit. Ai ka thënë se po...
Lajme29 Shtator 2020
Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka folur për rastet e fundit të arrestimeve në Kosovë nga Gjykata Speciale. Haziri i ftuar në emisionin “Debat” të RTK-së beson se kjo Gjykatë është instanca e fundit që...
Lajme29 Shtator 2020
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka drejtuar një sërë kritikash në drejtim të kryetarit të LVV-së, Albin Kurti. Sipas saj, Kurti përveç përrallave nuk ka ndërmarre asnjë veprim konkret kundër gjykatës speciale....
Lajme28 Shtator 2020
Analisti Imer Mushkolaj thotë se pas rrjedhjes së dokumenteve ka shqetësim te qytetarët. Mushkolaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se nuk ishte hera e parë në Kosovë që ndërkombëtarët...
Lajme28 Shtator 2020
Arjeta Kelmendi, bashkëshortja e ish-pjesëtarit të UÇK’së, Qerim Kelmendit, i cili ishte gjetur pa shenja jete dhe i djegur në veturën e tij në shkurt të këtij viti, e ka përkujtuar burrin e saj përmes...
Lajme28 Shtator 2020
Edhe sot ka dështuar të votohet në parim Projektligjin për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së i sponsorizuar nga PDK-ja. Ky projektligj mori votat e vetëm 35 deputetëve, ndërsa dy partitë LVV dhe LDK...
Lajme28 Shtator 2020
Këshilltari i Presidentit Hashim Thaçi, Adil Behramaj, i ka reaguar deputetëve të Kuvendit të Kosovës, për mos miratimit të ligjit për vlerat e luftës. Behramaj ka thënë se as 61 deputetë nuk janë të nuk...
Lajme27 Shtator 2020
Avokati i OVL të UÇK-së Tomë Gashi është deklaruar pas arrestimit të Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt. Ai në një postim në Facebook ka shkruar se kryetari dhe nënkryetari i OVL të UÇK-së nuk kanë...
Lajme27 Shtator 2020
Agim Çeku, ish-Komandant i Përgjithshëm i UÇK’së, do të dalë para Gjykatës Speciale të hënë si i dyshuar për krime lufte. Shkuarjen e tij e ka konfirmuar avokati kosovar i ish-Kryeministrit kosovar. Agim Çeku, të...
Lajme26 Shtator 2020
Hetuesit e Speciales kanë marrë dy shtëpiza, një pajisje për kamerë e fotokopje nga zyrat e OVL-UÇK. Ky kompjuter ka mbetur jofunksional. Një ditë më parë hetuesit e Gjykatës Speciale morën shtëpizën e tij. Atë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.