Lajme

Mushkolaj: Me aksionin te zyrat e OVL të UÇK-së, Gjykata Speciale tregoi se e ka seriozisht

Mushkolaj: Me aksionin te zyrat e OVL të UÇK-së, Gjykata Speciale tregoi se e ka seriozisht
22:02 | 28 Shtator 2020

Analisti Imer Mushkolaj thotë se pas rrjedhjes së dokumenteve ka shqetësim te qytetarët.

Mushkolaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se nuk ishte hera e parë në Kosovë që ndërkombëtarët bëjnë spektakle me arrestime si ato te zyrat e OVL UÇK-së.

“Në një far forme janë nevojitur spektakle të tilla, e them kushtimisht, për të treguar se Gjykata Speciale e ka seriozisht”, tha ai.

Analisti thotë se Gjykata Speciale e ka për borxh ndaj qytetarëve të Kosovës të tregojë nëse dokumentet e publikuara janë të tyre apo jo.

Ai thotë se është mjaft shqetësuese publikimi i dokumenteve të tilla pasi aty ka emra njerëzish që janë gjallë dhe jetojnë në mesin tonë.

“E kuptoj se qëllimi ka qenë diskreditimi i Gjykatës Speciale, por duhet parë cili është më i madh. A është dëmi më i madh nëse do të rrezikohej jeta e një njeriu apo atë që OVL UÇK e quan dëm”.

Mushkolaj thotë se megjithatë me rrjedhjen e këtyre informacioneve Gjykata Speciale është diskredituar.

Dyfish n’plus me ArtMotion

Të tjera