×
Etiketë: vite
Lajme29 Shtator 2020
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka drejtuar një sërë kritikash në drejtim të kryetarit të LVV-së, Albin Kurti. Sipas saj, Kurti përveç përrallave nuk ka ndërmarre asnjë veprim konkret kundër gjykatës speciale....
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Për herë të parë në 114 vite, Times Square i New Yorkut do t’i japë lamtumirën një viti pa njerëzit që zakonisht grumbullohen me rastin e Vitit të Ri, mes frikës se turmat mund të...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Një grua angleze ka festuar ditëlindjen e saj të 100 në shtëpinë ku ka jetuar gjatë gjithë jetës së saj. Vera Bunting ishte 6-muajshe kur u transferua në banesën ku jeton edhe sot e kësaj...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, deklaroi sot se nuk ka alternativë tjetër përpos dialogut, por e quajti një gabim serioz hapjen e çështjeve të mbyllura ndër vite me Serbinë për rregullimin e brendshëm,...
Vip13 Shtator 2020
Është publikuar një imazh i këndshëm nga dasma e Amit dhe Ermalit. Ermal Mamaqi dhe Amarda Toska ditë më parë festuan përvjetorin e dhjetë të martesës së tyre. Çifti festuan në një darkë romantike, në...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Një grua sllovene u shpall fajtore për copëtimin e qëllimshëm të dorës së saj me sharrë rrethore, si pjesë e një skeme mashtrimi për të fituar 1 milion euro dëmshpërblim. Sipas medieve të huaja, përcjell...
Vip10 Shtator 2020
Remzie Osmani sot ka një ditë të veçantë. Artistja e njohur e muzikës popullore po feston ditëlindjen e 49. Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun pranoj urime të shumta nga familjarë, miq...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka uruar ditën e pavarësisë së Maqedonisë, duke shkruar se përgjatë 29 viteve të shtetndërtimit, rruga ka qenë e gjatë dhe e vështirë, raporton Front...
Lajme04 Shtator 2020
Policia e Kosovës sot mbush 21 vjet nga themelimi. Për angazhimin e tyre, policinë e ka falënderuar presidenti Thaçi. Ai sot ka publikuar një fotografi të pjesëtarëve të Policisë së shtetit, teksa falënderon afër 10...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Pesë fëmijët e tyre janë detyruar të hanin të vjellat e tyre, të qëndronin në bodrum për ditë me radhë dhe të vuanin sistematikisht nga uria. Këto dhe detaje tjera të tmerrshme mund të lexohen...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Sipas të dhënave që i publikua Qendra për Komunikime Qytetare, në dy vitet e fundit, institucionet shtetërore kanë blerë 392 automjete dhe kanë shpenzuar 8.1 milionë euro. “Një e katërta e automjeteve të blera janë...
Lajme01 Shtator 2020
Kur janë bërë më shumë se 11 vite që nga vrasja e Naim Hajrizit, gjykimi ndaj dy të akuzuarve për këtë rast, Gëzim Retkoceri dhe Osman Spahiu, do të filloj sërish nga fillimi. Kjo pasi...
Ekonomi01 Shtator 2020
Vetëm gjatë pesë viteve të fundit nga viti 2015 deri në fund të vitit 2019 Telekomi i Kosovës ka humbur më shumë se 115 milionë euro. Në raportin e Zyrës Kombëtare të Auditimit (ZKA) për...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.