Gjuha:
×
Etiketë: dalë
Lajme21 Shtator 2020
Partia Demokratike e Kosovës po e konisderon shqetësuese sjelljen e qeverisë aktuale karshi krizës ekonomike të shkaktuar nga pandemia dhe neglizhencën e saj për të kaluar Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike javën që shkoi. Sipas PDK-së,...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Diplomati amerikan tani i pensionuar, Christopher Dell i cili ka shërbyer si ambasador në Kosovë gjatë viteve 2009-2012 në një intervistë për Oral History Kosova ka treguar për përplasjet e politikanëve në Kosovë sa ai...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Lajme12 Shtator 2020
Në shëtitoren e ecjes në Gjinoc të Suharekës, të premten mbrëma doli edhe një ari. Ai ua ndërpreu rrugën tre djemve që po ecnin andej pari, shfaqja e ariut të hirtë në këtë fshat nuk...
Lajme10 Shtator 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka pritur në një takim zëvendësministrin e Bujqësisë, Nehat Ramadani, drejtuesit e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës, përfaqësuesit e Shoqatës së përpunuesve të qumështit dhe me përfaqësuesit e...
Lajme09 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur për të ardhmen e koalicionit qeverisës që ai udhëheq, pas paralajmërimeve se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është afër ndarjes nga partnerët. Hoti  tha se nuk pret që...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq njoftoi sot nga Brukseli se, posa të formohet një qeveri e re dhe Kuvendi të fillojë të punojë me kapacitet të plotë, tema e Kosovës do të paraqitet para deputetëve. Vuçiq...
Kronika04 Shtator 2020
Në Policinë e Kosovës, është raportuar për zhdukjen e një femre nga fshati Serbicë e Prizrenit. “Fsh. Serbicë e Ulët, Prizren 02.09.2020 – 10:00. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se vajza e tij viktima femër...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Një djalë i varfër nga Bosnja dhe Hercegovina u fotografua i ulur vetëm duke qarë në një anë të rrugës pasi një grup djemsh më të vjetër i vodhën manaferrat të cilat ai kishte dalë...
Lajme19 Gusht 2020
Stuhia e netëve të fundit në fshatrat e Vushtrrisë ka shkaktuar dëme të mëdha. Ekipet emergjente të komunës dhe zjarrëfikësit kanë dalë në terren për t’i ndihmuar qytetarëve. Më poshtë mund t’i shihni pamjet ku...
Lajme06 Gusht 2020
Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës vlerëson se situata me pandeminë COVID-19 në Kosovë ka dalë jashtë kontrollit, dhe se sistemi shëndetësor i Kosovës ka dështuar në të gjithë përbërësit e tij, duke...
Front TV04 Gusht 2020
Lirimi i masave për parandalimin përhapjes së Coronavirusit, ka bërë që në ditët e fundit të rritet numri i rasteve të reja me më këtë virus. E pas rritjes së numri të të infektuarve janë...
Lajme31 Korrik 2020
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka vizituar sot Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës për të diskutuar me personelin mjekësor, ndërsa tha se gjendja me pandeminë COVID-19 është e rëndë. Hoti i cili takoi...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.