×
Etiketë: duke
Lajme30 Shtator 2020
Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës është raportuar për një lëndim të rëndë trupor.Një shtetas i Shqipërise derisa ishte duke punuar në jë shtëpi private është rrëzuar, dhe si pasojë ka marrë lëndime...
Lajme29 Shtator 2020
Naim Qelaj edhe zyrtarisht e ka marr detyrës si Avokat i Popullit. E këtë pozitë ia dorëzoi Avokati i deritanishëm i Popullit, Hilmi Jashari. Ky i fundit derisa e përgëzoi pasardhësin e tij shprehu besimin...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Policia britanike ka publikuar pamje të siguruara nga helikopteri, ku një person u hedh benzinë policëve. Raportohet se policët i kanë dëgjuar këta persona duke thënë “kush ka çakmak, kush ka çakmak, t’ua vëmë flakën”,...
Lajme27 Shtator 2020
Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, të shtunën foli për heqjen e vijave të kuqe me partinë e Kadri Veselit. Deklaratat e tij u kritikuan sidomos nga ish-partneri i koalicionit, Vetëvendosje. Mustafa thotë se në kohën...
Kronika26 Shtator 2020
Pesë të dyshuar janë arrestuar në fshatin Llapashticë të Podujevës, të cilët nga njësitë në një fushë të hapur janë zënë në flagrancë duke përpunuar substanca narkotike nga bimët e kanabisit. Në një shtëpi të...
Kronika26 Shtator 2020
Edhe një vdekje aksidentale është regjistruar dje në Kosovë, kjo e fundit në Leposaviq. Sipas raportit të Policisë së Kosovës viktima mashkull kosovar ka pësuar lëndime të rënda trupore duke punuar. Viktima është dërguar në...
Kronika25 Shtator 2020
SHBA “Shkëmbi” ka publikuar disa fotografi që vërtet nxjerrin turpin dhe neverinë e njërëzve të papërgjegjshëm. Në fotografi shihet se si një person i veshur me të zeza tenton t’ua vë flakën Bjeshkëve të Nemuna....
Lajme25 Shtator 2020
Nasim Haradinaj ka reaguar pas aksionit të sotëm në zyrat e organizatës nga EULEX. Nënkryetari i OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj ka reaguar pas aksionit të sotëm në zyrat e organizatës nga EULEX. Ai nuk gjendet në...
Lajme24 Shtator 2020
Nicholas Abbott, ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, ka folur rreth zhvillimeve të fundit të Dhomave të Specializuara të Hagës. Në Rubikon me Adriatik Kelmendin, Abott është pyetur si e sheh punën e Dhomave...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Arabia Saudite do të lejojë pelegrinët që jetojnë brenda vendit të realizojnë pelegrinazhin Umrah, duke filluar më 4 tetor, pas një pauze shtatë-mujore për shkak të pandemisë së coronavirusit, ka raportuar agjencia e lajmeve shtetërore...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Kryetari i Vjenës, Michael Ludwig, e ka kaluar ditën e djeshme me punëtorët e kompanisë komunale të pastrimit të rrugëve (MA48) të qytetit. Kryetari i Bashkisë së Vjenës e kishte filluar ditën e hënë në...
Kronika20 Shtator 2020
Target i hajnave mbrëmë rreth orës 21:35 ishte një shtëpi në Lipjan. Pronari i shtëpisë ka raportuar në polici se disa persona janë futur me forcë në shtëpinë e tij dhe kur kanë vërejtur atë,...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.