×
Etiketë: asociacioni
Lajme29 Shtator 2020
Puna në kuadër të dialogut midis Kosovës dhe Serbisë është në vazhdim e sipër në Bruksel, edhe pse takimet që janë planifikuar për këtë javë, nuk janë mbajtur, tha Peter Stano, zëdhënës i BE-së për...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomash Szunyog, ka thënë se Asociacioni i komunave me shumicë serbe është temë e hapur për të cilin duhet të flitet në Bruksel në kuadër të marrëveshjes...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, i është kundërpërgjigjur Berlinit zyrtar për deklarimet e fundit se marrëveshja për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe duhet të jetë në përputhje me të drejtë kosovare. Vuçiq ka thënë...
Lajme24 Shtator 2020
Analistët janë të mendimit se çështja e Asociacionit nuk duhet të jetë në tryezën e bisedimeve. Analisti politik, Ramush Tahiri, në një prononcim për portalin Front Online tha se tema e Asociacionit është mbyllur me...
Lajme24 Shtator 2020
I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak ka konfirmuar se takimi i nivelit të lartë në mes të përfaqësuesve të këtyre dy vendeve do të zhvillohet të hënën në...
Lajme24 Shtator 2020
Bashkimi Evropian po vazhdon përpjekjet për të siguruar zhvillimin e takimit mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, më 28 shtator, siç ishte paralajmëruar kur ata dy ishin takuar në...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Lajme18 Shtator 2020
Ish-ministri i Pushtetit Lokal, Sadri Ferati, thotë se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe mund të krijohet sikurse ai aktuali që është në Kosovë dhe që qëllim ka bashkëpunimin e komunave mes vete duke njoftuar...
Lajme16 Shtator 2020
Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Marko Gjuriq, pas njoftimit e të dërguarit të BE-së Miroslav Lajçak se nesër temë e takimit mes palës kosovare dhe asaj serbe në Bruksel do të jenë...
Lajme15 Shtator 2020
Kryetari i Nisma Fatmir Limaj është shprehur prerë sa i përket asociacionit të komunave me shumicë serbe, formimin e të cilit po e kërkon Serbia, duke thënë se kjo çështje është e mbyllur për Kosovën,...
Lajme13 Shtator 2020
Marrëveshja për Asociacionin e komunave serbe nuk duhet të diskutohet nga autoritetet e Prishtinës dhe Beogradit zyrtar, thotë për Radion Evropa e Lirë, profesori i çështjeve juridike kushtetuese, Mazllum Baraliu, sepse siç thotë ai, në...
Lajme12 Shtator 2020
Marrëveshja për Asociacionin e komunave serbe nuk duhet të diskutohet nga autoritetet e Prishtinës dhe Beogradit zyrtar, thotë profesori i çështjeve juridike kushtetuese, Mazllum Baraliu, sepse siç thotë ai, në këtë marrëveshje Gjykata Kushtetuese e...
Lajme28 Gusht 2020
Asociacioni i Arkitektëve të Kosovës kanë reaguar lidhur me punimet në rrugën Deçan-Plavë. Në reagimin e asociacionit drejtuar Institucioneve të Kosovës, kanë shprehur shqetësimin rreth zhvillimeve të fundit që ndodhën për këtë rrugë, derisa kanë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.