×
Etiketë: shëndetësisë
Lajme30 Shtator 2020
Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale ka realizuar takim pune me drejtorin e SHSKUK, Valbon Krasniqi dhe bordin përcjellës. Kryetarja e Komisionit, Albena Reshitaj me një status në Facebook ka treguar temat e diskutimit në...
Lajme28 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot është takuar me estradën ku njoftoi se ata do të përfshihen në paketën ekonomike, për kompensim. Ai tha se rekomandimet që mori sot, do t’i shtrojë për diskutim që...
Lajme26 Shtator 2020
Ministria e Shëndëtësisë ka reaguar ndaj therjes me thikë të infermierit sot në QKUK. MSH përmes një komunikate për media ka deklaruar se sulmet ndaj mantelbardhëve janë të papranueshme. “Pavarësisht rrethnave të cilat kanë çuar...
Lajme26 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë do të mbajë sot konferencë për media me fillim nga ora 15:00. Përmes një komunikate drejtuar mediave, MSH’ja ka bërë me dije se në këtë konferencë do të diskutohet për masat e...
Lajme22 Shtator 2020
Sindikata e Infermierëve të Kosovës pritet të mbajë sot konferencë për media para Klinikës së Kirurgjisë në orën 15:30. Kjo konferencë do të mbahet pas një takimi konsultativ që do ta ketë kjo sindiktaë me...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë i Çekisë, Adam Vojtech, ka njoftuar të hënën se ka dhënë dorëheqje pas kritikave për mënyrën se si ka menaxhuar pandeminë e koronavirusit, pasi që numri i rasteve me koronavirus në shtetin...
Lajme19 Shtator 2020
Natën nuk i ndalin të lehurat. Të rralla nuk i kanë as sulmet ndaj njerëzve si kur bëhet terr ashtu edhe ditën. Sipas Drejtorisë së Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës të paktën 33 veta kanë...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë kanë tërhequr një udhëzim të muajit gusht që kishte krijuar shkaktuar polemika të forta, i cili sugjeronte se nuk ishte e nevojshme të testoheshin personat pa simptoma që mund të ishin...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Lajme18 Shtator 2020
Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka paralajmëruar radikalizim të masave nëse s’iu përmbushen kërkesat deri të hënën. FSSHK-ja të premten përmes një komunikate ka njoftuar se ka dorëzuar në Zyrën e Kryeministrit të...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Organizata Botërore Shëndetësisë (OBSH) njoftoi se në kontinentin e Afrikës 41.000 punonjës të shëndetësisë janë infektuar me coronavirusin e ri (COVID-19). Drejtori i OBSH-së për Afrikën, Matshidiso Moeti, me rastin e Ditës Botërore të Sigurisë...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Kryetari i parlamentit irlandez, Sean O Fearghail ka njoftuar se të gjithë anëtarët e kabinetit duhet të vetë-izolohen. Transmetuesi kombëtar irlandez RTÉ ka raportuar se Ministri i Shëndetësisë, Stephen Donnelly ka rezultuar pozitiv pasi bëri testin...
Lajme14 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se Grupi punues po vazhdon punën për hartimin e Ligjit për sigurimet shëndetësore. Përmes një postimi në Facebook, Zemaj tha se së bashku me anëtarët e Bordit Drejtues...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.