×
Etiketë: bërë
Sport30 Shtator 2020
Ylli i Barcelonës Lionel Messi po kërkon që të lë prapa shpinës spekulimet mbi largimin e tij, derisa tifozëve u thotë se ai nuk ka pasur qëllim asnjëherë t’i shkaktojë probleme Barcelonës. Muajin e kaluar...
Front TV29 Shtator 2020
Partitë opozitare në vend nuk janë të kënaqura me qeverisjen e Avdullah Hotit në krye të Qeverisë së Kosovës, për më shumë se 100 ditë. Përveç që nga këto parti po thonë që kjo Qeveri...
Vip26 Shtator 2020
Këngëtarja e njohur, Genta Ismajli, dhe partneri i saj, Huseyin Usta, kanë festuar së fundmi njëvjetorin e njohjes me njëri-tjetrin. Me këtë rast, çifti realizuan një fotosesion të veçantë për revistën “Who”, me ç’rast Genta...
Lajme24 Shtator 2020
Ish presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se ka raporte korrekte me partitë politike, por ka edhe hatërmbetje me individ të caktuar si brenda LDK-së ashtu edhe partive tjera. Këto komente ish shefi i shtetit i...
Lajme24 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Liqeni i Ujmanit do të vazhdojë të shfrytëzohet nga Kosova ashtu sic ka bërë edhe në të kaluarën. “Ujmani do të vazhdojë të shfrytëzohet nga Kosova sic...
Lajme23 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Prishtinë, nën dyshimin se i njëjti ka falifikuar para. Këtë e ka bërë të ditur Policia e Kosovë në një komunikatë për medie, derisa është bërë e...
Lajme22 Shtator 2020
Emisari special i presidentit Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se gjatë kësaj jave është bërë një progres i madh në Prishtinë dhe Beograd. Ai ka shkruar në Twitter se krerët e...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme15 Shtator 2020
Një grup i disa qytetarëve në Ferizaj, ka bërë thirrje të gjenden dy truall ari tokë në periferi të qytetit për ndërtimin e një shtëpie të një nëne me dy jetimë. Këtë kërkesë e ka...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, e ka quajtur të jashtëzakonshëm guximin e Kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq për të shkuar më 4 shtator në Washington për ta nënshkruar marrëveshjen...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo i kërkoi sot qeverisë afgane dhe talebanëve, pjesëmarrëse në bisedimet për paqe ndërafgane të shfrytëzojnë rastin për të bërë paqe për gjeneratat e ardhshme. “Padyshim që do të përballemi...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.