×
Etiketë: qytetin
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Lajme28 Gusht 2020
Instituti për Kulturë dhe Kërkime Sociale ka njoftuar se panairi “Prizreni 2020” do të jetë i hapur deri më 31 gusht. Ditë më parë, ky institut ka njoftuar se krahas gjendjes pandemike me COVID-19 dhe...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Në kryeqytetin e Libanit, Bejrut, po vazhdojnë kërkimet për të mbijetuarit nga shpërthimi i tmerrshëm që ndodhi të martën. Banorët e Bejrutit janë zgjuar në shkatërrim pas shpërthimit të madh në portin e qytetit libanez,...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës. Lëkundja u regjistrua rreth orës 06:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve. Epiqendra e lëkundjes së tërmetit ka qenë...
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Nipi i Joaquín ‘ El Chapo ‘ Guzmán është qëlluar për vdekje brenda një makine në një sulm që ka ngjallur frikën e një përshkallëzimi në luftërat e kartelit në Meksikë. Autoritetet në Culiacán, lagja...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Asgjë nuk po e ndal virusin. Alarmi vjen sërish nga Italia, ku raportohet se është rikthyer vala e COVID-19 në Veneto. “Po hedhim në plehra 4 muaj masash”, këto ishin fjalët e guvernatorit të Venetos,...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Meka vlerësohet si qyteti më i shenjtë i fesë Islame. Përveç faktit që Meka ishte vendlindja e Profetit Muhamed, ai është edhe qyteti ku ndodhet vendi i shenjtë i adhurimit në Islam, Xhamia e Madhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.