Bota/Rajoni

Lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës, magnituda 3,5 të shkallës Rihter

Lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës, magnituda 3,5 të shkallës Rihter
10:16 | 15 Korrik 2020

Mëngjesin e sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti në qytetin e Korçës.

Lëkundja u regjistrua rreth orës 06:30 me magnitudë 3,5 të shkallës Rihter, sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve.

Epiqendra e lëkundjes së tërmetit ka qenë 17 kilomentra larg qytetit, por banorët raportojnë se lëkundjet kanë qenë të fuqishme dhe janë ndjerë shumë edhe në qytet.

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera