×
Etiketë: 35
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Finalizohet operacioni ndërkombëtar, 7 shqiptarë në pranga, arrestohen dhe të huaj nga 35 vende. Operacioni ndërkombëtar është koduar ” SEE JAD”. Operacioni katër ditor u organizua nga Europol, me fokus parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë...
Kronika25 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit kanë ndodhur gjithsej 38 aksidente trafiku, prej tyre 17 kanë përfunduar me të lënduar, ndërsa 21 me dëme materiale. Policia njofton se për shkelësit e trafikut janë shqiptuar 1 mijë...
Kronika24 Shtator 2020
Policia Kufitare kap dhe vë në pranga një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Arrestimi provizor i tij u bë në bashkëpunim me Interpol Tiranën, me qëllim ekstradimin në shtetin gjerman. Në hyrje...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Lajme19 Shtator 2020
Të gjitha kazinotë ilegale që tash e dy vjet po ushtronin veprimtaritë e tyre në fshatin Karaçevë të Kamenicës, janë rrënuar mbrëmë. Të premten gjatë një aksioni janë arrestuar 35 persona, ku prej tyre edhe...
Kronika19 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka bërë të ditur se 35 aksidente janë shkaktuar gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, raporton Front Online. 11 aksidente janë më të lënduar, ndërsa 24 me dëme materiale./Front Online/
Kronika19 Shtator 2020
Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Gjilan, Jetish Maloku ka informuar se pas një heimi të gjatë një vjeçar, mbrëmë në fshatin Karaçevë të Kamenicës, është realizuar aksion ku janë arrestuar 35 persona të dyshuar, ku...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Sekretari i përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres ka kërkuar 35 miliardë dollarë shtesë, përfshirë 15 miliardë dollarë gjatë tre muajve të ardhshëm, për programin Accelerator ACT të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) për të inkurajuar...
Lajme28 Gusht 2020
Temperaturat në vikend shkojnë deri në 35 gradë Prishtina Weather ka publikuar motin për ditën e ardhshme. Sipas PW, në fundjavë do të ketë mot të nxehtë veror dhe kryesisht me diell, derisa, temperatura maksimale...
Kronika26 Gusht 2020
Ligji për Pandeminë, të martën u publikua në Gazetën Zyrtare, ndërsa nga sot, shkelësit e tij mund të dënohen në bazë të asaj që parashihet aty. Në këtë ligj, të njohur me emrin zyrtar si...
Kronika20 Gusht 2020
Dje në vendin tonë kanë ndodhur 35 aksidente, prej tyre 17 kanë përfunduar me persona të lënduar. Ndërsa, 18 aksidente kanë përfunduar me dëme materiale. Policia njofton se për shkelësit e rregullave të trafikut janë shqiptuar...
Lajme19 Gusht 2020
Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se po vazhdon trendi i rritjes së rasteve të reja dhe me fatalitet të infektuar me COVID-19. Nga 20 marsi e deri më sot në Prishtinë...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Shtetet e Bashkuara e Amerikës sërish kanë raportuar numër të lartë të të infektuarve me pandeminë globale të quajtur COVID-19. Sipas të dhënave të Universitetit, Johns Hopkins, 35.112 njerëz të rinj janë infektuar me coronavirus,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.