Gjuha:
×
Etiketë: rus
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka bërë një vizitë personale politikanit rus Alexei Navalny, i cili njihet edhe si kritik i Kremlinit. Navalny i cili është helmuar në mënyrë të dyshimtë, është duke u trajtuar...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Alexei Navalny është fotografuar në një spital në Berlin, shkruan BBC, transmeton Front Online Alexei Navalny ndau një fotografi të tij duke parë i lodhur dhe i hollë, por duke qëndruar i pa ndihmuar Kritiku...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Një veturë e drejtuar nga një shtetas rus e ka thyer perimetrin e rezidencës së ambasadorit të Shteteve të Bashkuara në Moskë, John J. Sullivan. Zëdhënësja e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Rusi, Rebecca...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Udhëheqësi i opozitës ruse, Aleksei Navalny, tha se është në gjendje të marrë frymë vetë dhe se, në përgjithësi, ndjehet vetja e tij. Navalny është duke u mjekuar në një spital të Berlinit, pas helmimit...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Serbia mund të llogaris në mbështetjen e Rusisë për të zgjidhur çështjen e Kosovës dhe çështje të tjera ndërkombëtare dhe bilaterale. Kështu tha ambasadori rus në Serbi, Aleksandar Bocan-Kharchenko. “Këtë mëngjes, presidentët e vendeve tona...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha të hënën se do ta përkrahte Gjermaninë për t’u tërhequr nga një projekt i madh me Rusinë për furnizim me gaz pas dyshimeve për helmimin e një...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Vendet anëtare të NATO-s do të mbajnë një takim të veçantë më 4 shtator për të diskutuar helmimin e liderit rus të opozitës, Alexei Navalny, me një agjent nervor të kategorisë ushtarake. Aleanca ushtarake perëndimore,...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq gjatë një takimi që pati sot me ambasadorin rus në Beograd, Alexander Botsan-Kharchenko ka folur për rrjedhën e dialogut Kosovë-Serbi, i cili po zhvillohet me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Ata...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Vjena do të dëbojë një diplomat rus, tha të hënën Ministria e Jashtme e Austrisë, pasi mediat raportuan se ai ishte i përfshirë në spiunazh ekonomik për vite me rradhë. “Ne mund të konfirmojmë që...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Policia gjermane ka rritur sigurinë në spitalin në Berlin, ku po trajtohet lideri opozitar rus, Alexei Navalny. Navalny arriti në Gjermani më 22 gusht nga qyteti siberian Omsk. Ai dyshohet se është helmuar. Ende spitali...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Bosnja e Hercegovina ka bllokuar ardhjen në këtë vend të diplomatit rus, Vladislav Filipovit, për shkak të spiunazhit, shkruan gazeta boshnjake “Dnveni avaz”. Kjo gazetë pohon se kjo i është konfirmuar nga shumë burime të...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Përfaqësuesi i përhershëm i Rusisë në BE, Vladimir Chizhov, bisedoi të hënën me përfaqësuesin special për dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, Mirosllav Lajçak, bëhet ditur përmes sajtit të Misionit rus pranë BE-së. Sipas këtij burimi,...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.