×
Etiketë: poshtë
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Një aksident automobilistik me katër të plagosur ndodhi mbrëmjen e sotme rrugën e Barmashit, në Kolonjë. Një automjet ka rënë nga ura duke i lënë të plagosur 4 personat që ndodheshin brenda tij. Siç raporton...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Lajme02 Shtator 2020
Gjykata Themelore në Prishtinë, dega në Podujevë, e ka hedhur si të parregullt aktakuzën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, me të cilën Meriton Pajaziti akuzohet për vjedhje të rëndë në argjendarinë “Filigran” në Podujevë. Sipas...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Pretendimet e presidentit të Bjellorusisë, Aleksander Lukashenko se ‘fuqitë e huaja’ po përpiqen të organizojnë sulme nga jashtë kufirit të Bjellorusisë u hodhën poshtë nga NATO. Në bazë të këtyre pretendimeve, presidenti Lukashenko ka vendosur...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Aleanca Veri-atlantike hodhi sot poshtë akuzat e presidentit bjellorus, Aleksandër Lukashenko se po zhvillonte ushtrime ushtarake përgjatë kufijve perëndimorë të vendit, në Poloni dhe Lituani, dhe theksoi se po monitoronte nga afër situatën pas zgjedhjeve...
Lajme21 Korrik 2020
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci ka kërkuar nga bordi i ARKEP të di se cilat do të jenë veprimet e këtij institucioni pas atij takimi me kryeministrin dhe me ministrat e linjës. Ajo...
Lajme16 Korrik 2020
Sot bëhen katër ditë kur ka nisur intervistimi i presidenti të vendit, Hashim Thaçi, në Gjykatën Speciale. Ftesa për intervistim i erdh presidentit pak javë pas ngritjes së aktakuzës nga Prokurori i Specializuar, pranë kësaj...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Shtetet e Bashkuara i kundërshtuan zyrtarisht pretendimet e Kinës për pronësinë mbi pjesën më të madhe të Detit të Kinës së Jugut. Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se pretendimet e Kinës mbi territoret...
Lajme08 Korrik 2020
Ministria e Shëndetësisë ka pranuar në punë rreth 200 profesionistë, infermierë, mikrobiologë, mjekë të përgjithshëm, laborant, për të ndihmuar sektorin e shëndetësisë gjatë pandemisë. Por MSH u kujdes që t’i lë jashtë mjekët që e...
Lajme30 Qershor 2020
Gjykata Kushtetuese pati shtyrë marrjen e vendimit për masën e përkohshme për Ligjin e Pagave deri më 30 qershor (sot). Por në njoftimin e fundit të kësaj Gjykatë bëhet e ditur se Ligji për Pagat...
Bota/Rajoni20 Qershor 2020
Një gjykatës amerikan ka hedhur poshtë kërkesën e administratës së Trump për të ndaluar publikimin e librit të ish-këshilltarit të Sigurisë Kombëtare, John Bolton. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Gjykatësi, Royce Lamberth, i Gjykatës...
Lajme19 Qershor 2020
Deputeti i LDK’së, Haxhi Avdyli ka kërkuar nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi që të shpjegojë pse siç thotë ai, e ka promovuar idenë për shkëmbim me territore. Në një shkrim në Facebook, Avdyli ka...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.