×
Etiketë: urgjencë
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Një 60-vjeçar është plagosur me thikë në Durrës dhe ka shkuar menjëherë në spital pasditen e sotme. Policia ka njoftuar se nuk di asgjë lidhur me situatën dhe shkaqet që kanë çuar në lëndimin e...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Lajme22 Gusht 2020
Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sabit Geci, ka rezultuar pozitiv me Covid 19 dhe gjendja e tij shëndetësore nuk paraqitet aspak e mirë. Lajmin e ka konfirmuar vetë djali i tij, Kushtrimi, me anë...
Lajme07 Gusht 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNJ) ka kërkuar që të hetohet me urgjencë vetëvarja e të burgosurit në Burgun e Dubravës. Sipas informatave të KMDLNj- së, E.SH. në vuajtje të...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në zonën e Lezhës. Ngjara është shënuar në fshatin Rraboshtë, ku një automjet ka përplasur një këmbësor me inicialet K.B., 25 vjeç. Drejtuesi i automjetit ka dërguar...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Poliçan ku një grua 34-vjeçare ka tentuar të vetëflijohet pas dhunës së vazhdueshme nga bashkëshorti. Bëhet me dije se ajo është vetëhelmuar me pesticide, ndërkohë që 34-vjeçarja nënë...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Rregullat e reja të koronavirusit kanë krijuar kaos te 4.5 milionë britanikë, të cilët mbrëmë në orën 9.16 më kohën lokale u urdhëruan që do të izolohen. Qeveria njoftoi se familjarët, të cilët jetojnë në...
Lajme28 Korrik 2020
Në konferencën e jashtëzakonshme të Odës së Afarizmit të Kosovës është kërkuar që urgjent të zbatohet e plotë pakoja emergjente fiskale, rishikimi i buxhetit dhe miratimi i pakos për rimëkëmbje ekonomike. Hamdi Malushaj anëtar i...
Lajme23 Korrik 2020
Rekomandimet e propozuara që kanë dalë nga debati parlamentar për menaxhimin e pandemisë vetëm 21 deputet kanë votuar pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim përkundër që 71 deputetë ishin prezent. Përderisa Grupi Parlamentar i PDK-së...
Lajme09 Korrik 2020
Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), ka kritikuar ashpër qëndrimin e Qeverisë së Kosovës, sa i përket Ligjit Anti COVID-19. Kështu është bërë e ditur përmes një komunikate për medie nga ky Institut, ku ndër...
Lajme09 Korrik 2020
Kohëve të fundit është kthyer në temë kryesore liberalizimi i vizave për Kosovën. Kjo çështje është kthyer edhe në debat publik në rrjetet sociale mes diplomatëve evropianë, i nxitur nga diplomati amerikan, Richard Grenell. Grenell,...
Lajme23 Qershor 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se bazuar në të dhënat nga Instituti Meteorologjik, sot në kryeqytet pritet të ketë vërshime. “Për shkak të situates në liqene, të rreshurat janë të mirëseardhura...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.