Gjuha:
×
Etiketë: ujit
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Lajme11 Shtator 2020
KRU Prishtina ka njoftuar se nesër e pasnesër do të ketë ndërprerje të ujit dhe rrymës në lagjen Sofalia të Prishtinës. “Për shkak të punimeve të planifikuara të KEDS-it, njoftojmë konsumatorët e lagjes “ Sofalia...
Lajme10 Shtator 2020
Për shkak të punimeve në rrjetin e ujësjellësit, të premten KRU “Prishtina” ka planifikuar ndaljen e ujit në tri rrugë në kryeqytet. Siç është bërë e ditur nga Ujësjellësi, janë bërë të gjitha përgatitjet teknike,...
Lajme02 Shtator 2020
KRU” Prishtina” ka dalë me një komunikatë për media duke shpjeguar oraret e reduktimeve të ujit, raporton Gazeta Express. Të njejtët deklarojnë se në periudhën e pandemisë, edhe pse ka pasur konsum të jashtëzakonshëm sidomos...
Lajme02 Shtator 2020
Ushtria e Kosovës kohë pas kohe publikon fotografi në krye të detyrës, duke treguar përgatitjen profsionale të ushtarëve. Sot gjatë ditës është publikuar një fotografi e stërvitjes së ushtarëve në një pishinë, ku shihen duke...
Lajme29 Gusht 2020
Qytetarët e një pjese të Veterrnikut, rruga nga Gjilani po ankohen se që një javë nuk kanë ujë. Një banor është ankuar se vetëm pas orës 22:001 orë kanë pasur ujë, e më pas vazhdojnë...
Lajme26 Gusht 2020
Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidrodrini” ka njoftuar se reshjet e ditëve të fundit kanë rritur nivelin e burimit të ujit te Drini i Bardhë për një mijë litra për sekondë. Kompania iu bën thirrje konsumatorëve...
Lajme24 Gusht 2020
Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar për nivelin e ujit në Liqenin e Badocit dhe atë të Batllavës. Në njoftim nga KRU “Prishtina” kanë treguar se niveli i ujit në Liqenin e Badocit është...
Lajme23 Gusht 2020
Rënie të nivelit të ujit këtë vit ka pasur edhe Liqeni i Vermicës. Në këtë liqen, nga fotot vërehet se ka rënë dukshëm poshtë niveli i ujit. Me problem të tillë janë ballafaquar këtë vit...
Lifestyle22 Gusht 2020
Hidratimi i duhur është i nevojshëm për trupin tonë, duke pasur parasysh që rreth 75% e trupit tonë përbëhet nga uji. Kjo shpjegon pse gjatë jetës ne konsumojmë ujë për rreth gjashtëqind herë më shumë...
Lajme16 Gusht 2020
Javëve të fundit pothuajse çdo ditë vendi është përballur me reshje të mëdha të shiut. Ndonëse për fermerët ka shkaktuar telashe në të mbjellurat, por si rrjedhojë e këtyre reshjeve është rritur niveli i ujit...
Lajme15 Gusht 2020
Javëve të fundit pothuajse çdo ditë vendi është përballur me reshje të mëdha të shiut. Ndonëse për fermerët ka shkaktuar telashe në të mbjellurat, por si rrjedhojë e këtyre reshjeve është rritur niveli i ujit...
Lajme15 Gusht 2020
Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka paralajmëruar reduktime të ujit të cilat janë planifikuar prej datës 15 gusht deri më 15 shtator. KRUP’i thotë se duke filluar nga sot, 15 gusht e deri më 15...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.