[wp-story]

Lajme

Në këtë lagje të Prishtinës do të ketë ndërprerje të ujit e rrymës gjatë vikendit

Në këtë lagje të Prishtinës do të ketë ndërprerje të ujit e rrymës gjatë vikendit
15:59 | 11 Shtator 2020

KRU Prishtina ka njoftuar se nesër e pasnesër do të ketë ndërprerje të ujit dhe rrymës në lagjen Sofalia të Prishtinës.

“Për shkak të punimeve të planifikuara të KEDS-it, njoftojmë konsumatorët e lagjes “ Sofalia ” (vetëm pikat e larta që janë me sistem pompimi nga stacioni i pompave) se nesër, 12 shtator 2020 e shtunë duke filluar nga ora 23:00 deri ditën e diel (13 shtator 2020) në orën 11:00, do të kenë ndërprerje të furnizimit me ujë të pijshëm”, thuhet në njoftim.

Ndërprerja e energjisë elektrike nga ana e KEDS do të ndikojë që, stacioni i pompave në lagjen Sofalia të mos jetë në funksion, për aq kohë sa do të zgjasë ndërprerja e energjisë elektrike.

 

Njoftim për konsumatorët e pikave të larta ( me sistem pompimi ) të lagjes ” Sofalia ” në Prishtinë, Prishtinë, 11…

Δημοσιεύτηκε από Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Prishtina" sh.a στις Παρασκευή, 11 Σεπτεμβρίου 2020

Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…

Të tjera