Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  KRU Prishtina tregon për nivelin e ujit në Liqenin e Badovcit dhe Batllavës

  FrontOnline
  24 Gusht 2020
  Credits: Meriton Dajakaj

  Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina” ka njoftuar për nivelin e ujit në Liqenin e Badocit dhe atë të Batllavës.

  Në njoftim nga KRU “Prishtina” kanë treguar se niveli i ujit në Liqenin e Badocit është 640.60m mbi nivelin e detit ose 9.25m nën nivelin maksimal.

  Kurse, 631.57m mbi nivelin e detit është niveli i ujit në Liqenin e Batllavës.

  “Batllava / 631.57 m mbi nivelin e detit ose 3.43 nën nivelin maksimal. Badovci / 640.60 m mbi nivelin e detit ose 9.25 m nën nivelin maksimal”, njofton KRU “Prishtina”.

  E javën e kaluar zëdhënësja e Ujësjellësit, Arjeta Mjeku, për KosovaPress ka treguar se reshjet e shiut që përfshinë vendin, ka bërë që të rritet niveli i ujit në këto dy liqene.

  Credits: Meriton Dajakaj
  Credits: Meriton Dajakaj

  KEDS njofton për punimet në rrjet, në këto vende do të ndalet rryma
  Nga Rubrika
  Lajme30 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu sot është takuar me Zëvendës Sekretarin e Përgjithshëm për Paqe, Siguri dhe Mbrojtje në Shërbimin Evropian të...
  Lajme30 Maj 2023
  Në platformën qeveritare të punësimit “Superpuna”, deri më tani janë regjistruar 10 mijë punëkërkues. Kështu kanë bërë të ditur nga kjo platformë,...
  Lajme30 Maj 2023
  Presidenti i Republikës Srpska në Bosnje dhe Hercegovinë, Milorad Dodik, theksoi se reagimi i pjesëtarëve të KFOR-it ndaj popullit serb që po...
  Të tjera
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Kanë shpërthyer sërish tensionet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit, dy ditë përpara se të rifillonin bisedimet që synonin përfundimin e një marrëveshjeje paqeje...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryetari i Komunës së Zveçanit, Ilir Peci, tha se po punon nga Zyra për Komunitete në fshatin Lipë të kësaj komune, e...
  Lajme30 Maj 2023
  Gazetarët që po i përcjellin nga afër ngjarjet në veri të vendit janë sulmuar në Leposaviq. T7 raportoi se gazetarët janë sulmuar...
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Një tjetër vrasje ka tronditur SHBA-në dhe këtë herë viktimat janë nga e njëjta familje. Prindërit, motra dhe vëllai i Cesar Olalde,...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryeministri Albin Kurti nuk do të marrë pjesë në Forumin e Bratisllavës në Sllovaki ku kishte planifikuar të shkonte për shkak të...
  Vip30 Maj 2023
  Arbana Osmani dhe Eduart Grishaj do të martohen në datën 17 qershor. Ceremonia që do të bëjë bashkë familjarë, miq dhe bashkëpunëtorë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.