×
Etiketë: dhënë
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë, Jorn Rohde të cilit i ka uruar mirëseardhje në Kosovë dhe njëkohësisht i ka ofruar bashkëpunim të ngushtë. Përmes...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Votuesit zviceranë do të vendosin të dielën nëse do ta braktisin marrëveshjen për lëvizje të lirë të njerëzve me vendet e Bashkimit Evropian. Përkrahësit e këtij ndryshimi thonë se largimi nga marrëveshja do t’ia mundësojë...
Lajme25 Shtator 2020
Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Haxhi Shala ishte i ftuari i radhës në emisionin “n’kuvend” ku ka folur rreth Qeverisë Hoti, e ka dhënë detaje nga akomodimi i tij në parti. Ai...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Strategjia e Suedisë për imunitetin e tufës në luftën kundër koronavirusit, kohët e fundit ka marrë rezultate të mira, ndonëse është kritikuar nga shumica e ekspertëve botërorë. Megjithëse imuniteti i popullsisë është ende nën nivelin...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Nje kanton i Zvicrës do të mbajë së shpejti votën historike për të vendosur nëse majmunëve do u jepen të drejtat themelore. Qytetarët do të votojnë për modifikimin e kushtetutës për të përfshirë dhe “të...
Kronika13 Shtator 2020
Një qytetar ka shpërndarë një fotografi përmes së cilës thotë se një person i vdekur është lënë në një dhomë me pacientë të tjerë për pesë orë Nesim Maxhuni ka shkruar se askush nuk po...
Vip05 Shtator 2020
Dyshimet se Nik Xhelilaj i ka dhënë fund lidhjes 8-vjeçare me aktoren e famshme turke, të rejat nga jeta private e aktorit shqiptar Aktori i njohur, Nik Xhelilaj, ka nisur xhirimet për serialin “Uyanis Buyuk...
Lajme05 Shtator 2020
Ish-kryeministri Albin Kurti e ka falënderuar njërin prej shteteve të fuqishme në botë, Izraelin që e ka njohur Republikën e Kosovës. Por, ka pasur vërejtje pse kjo njohje është përfshirë në marrëdhëniet mes Kosovës dhe...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Latinka Perovic një historiane dhe politikane e njohur serbe e quajtur edhe si “Nëna e një Serbie tjetër”, ish-kryetare e “Forumit të Gruas Anti-Fashiste të Serbisë” e më vonë edhe Sekretare e Komiteti Qendror të...
Vip03 Shtator 2020
Këngëtarja shqiptarja Dua Lipa u është përgjigjur 30 pyetjeve në një sfidë interesante për “W Magazine”. Ajo ka hipur mbi një dem lëvizës, ndërsa rezistonte dhe u përgjigjej pyetjeve interesante të gazetarit. Dua tregoi se...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Sipas Dr. Anthony Fauci, një vaksinë kundër covid-19 mund të jetë në dispozicion më herët sesa është parapa nëse provat klinike tregojnë rezultate pozitive. Megjithëse, dy prova klinike priten të përfundojnë deri në fund të...
Lajme02 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në kuadër të vizitës zyrtare në Washington, ka takuar sot Drejtorin Ekzekutiv të Koorporatës Sfidat e Mijëvjeçarit (Millennium Challenge Corporation- MCC), Sean Cairncross me të cilin ka...
Lajme30 Gusht 2020
Ngritja e bustit të senatorit amerikan Bob Dole sot në Prishtinë, ka zgjuar reagimin e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Kosovë. “30 vjet më parë senatori Dole erdhi në Kosovë dhe bëri një premtim:...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.