×
Etiketë: fund
Ekonomi23 Korrik 2020
Pas bllokimit të llogarive të Telekomit të Kosovës, sot punëtorët e kësaj ndërmarrje kanë protestuar para Qeverisë dhe Kuvendit të Kosovës, raporton Front Online. Rreth 3500, punëtorë të kësaj ndërmarrjeje rrezikojnë të mbesin pa paga...
Lajme22 Korrik 2020
Fundi i vitit të ardhshëm është parashikuar të jetë koha kur Kuvendi do të mund të miratojë ndryshimet në Ligjin për parandalimin dhe luftimin e Sëmundjeve Ngjitëse, të cilat do të adresojnë nevojat e dëshmuara...
Lajme20 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ditë më parë u takua në Bruksel me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në përpjekje për arritjen e një marrëveshje finale ndërmjet të dyja shteteve, raporton portali Front Online. Por...
Lajme20 Korrik 2020
I pari i vendit, Hashim Thaçi më në fund ka folur pas përplasjes së kabinetit të tij me kryeministrin Hoti.Ai pas takimit me kryetarin e PD-së, Lul Basha Hashim Thaçi ka thënë se duhet të...
Lajme18 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u është drejtuar qytetarëve duke folur për 4 ditët e intervistimit në Hagë. Thaçi tha se në fund të procesit gjyqësor do të dalë i pastër si loti. “Do të...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela pasi ka votuar në zgjedhjet nacionale të Maqedonisë së Veriut ka thënë se në mbrëmjen e sotme do të rivendoset demokracia dhe do t’i jepet fund monizmit 18...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se vendi i tij po zhvillon bisedime me një vend, që, siç tha, e ka përfunduar vaksinën kundër sëmundjes që e shkakton koronavirusi, COVID-19, dhe që “ua jep atë...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Ditën e sotme Këshilli i BE-së po diskuton mbi përditësimin e listës së vendeve me të cilat do të lejohen udhëtimet.Mësohet se për shkak të situatës së krijuar nga pandemia COVID-19, Bashkimi Evropian do të...
Bota/Rajoni12 Korrik 2020
Gjatë 24 orëve të kaluara, në Brazil janë regjistruar 1,071 persona të vdekur nga Covid-19, njoftuan autoritetet e këtij vendi. Kështu, numri i përgjithshëm i viktimave të sëmundjes së re në vendin më të prekur...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Firma gjermane BioNTech është e bindur se do të kërkoj miratimin rregulator deri në fund të vitit për një vaksinë efikase për luftimin e koronavirusit, tha CEO i kompanisë për TheWall Street të premten. Mirëpo,...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Gazetaret përballen me rreziqe të veçanta derisa ushtrojnë profesionin e tyre dhe qeveritë duhet të bëjnë më shumë për t'i mbrojtur ato nga dhuna me bazë gjinore, tha Dubravka Shimonoviq, Raportuese e Posaçme për dhunën...
Lajme07 Korrik 2020
Deputetja e AAK-së që është edhe kryetare e Komisionit për Shëndetësi në Kuvendin e Kosovës, Albena Reshitaj thotë se kjo parti ka qenë konstruktive në kohë të pandemisë. Reshitaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Italia është vendi që do të ketë recesionin më të madh midis vendeve të Bashkimit Evropian pas pandemisë Covid-19, shkruan revista ‘Europe Today’, duke iu referuar vlerësimeve të fundit të Komisionit Evropian. Sipas këtyre vlerësimeve,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.