×
Etiketë: fund
Lajme06 Korrik 2020
Coronavirusi mund të mos largohet deri në fund të vitit. Kështu ka pohuar nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Muhedin Nushi, i cili në një deklaratë dhënë për Front Online, ka thënë që numri i të...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Çiftet e lumtura kanë kurorëzuar në martesë dashurinë e tyre sot, pasi dasmat lejohen për herë të parë, pas 3-muajsh që ishin ndaluar për shkak të Covid-19. Në ceremoni mund të jenë vetëm 30 të...
Vip30 Qershor 2020
Çifti i famshëm mbretëror, Harry dhe Meghan, duan të shohin që fjalimet dhe deklaratat urryese të njerëzve online, të kenë përfunduar. Duka dhe Dukesha e Sussexit të cilët në fillim të vitit hoqën dorë nga...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Në kuadër të hapjes së kujdesshme të kufijve, Bashkimi Evropian po shqyrton një listë me shtete qytetarët e të cilave do të lejohen të udhëtojnë drejt BE. Një listë e siguruar nga Euronews Albania tregon...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Eksperti i lartë për sëmundje infektive në Shtëpinë e Bardhë, Anthony Fauci, parashikoi se një vaksinë kundër COVID-19 mund të jetë e gatshme deri në fund të vitit. “Njëra nga vaksinat që po punohet do...
Auto23 Qershor 2020
Apple sjell dy karakteristikat më të kërkuara. Më në fund, do t’u japë përdoruesve mundësinë që të zgjedhin klientët e tyre të postës elektronike dhe shfletuesit e internetit, si dhe ndalimin e thirrjeve hyrëse nga...
Lajme23 Qershor 2020
Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, i është kundërpërgjigjur ish-kēshilltarit të Albin Kurtit, Shkelzen Gashi i cili edhe sot ka bërë përgjegjëse UÇK-në për mos çlirim të Skenderajt para Prishtinës. Lushtaku ka thënë përmes një reagimi...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka vazhduar ndalimin e disa prej kartonëve të gjelbër dhe poashtu ka pezulluar vizat për disa prej kategorive të punëtorëve të huaj deri në fund të vitit. Kjo do të...
Lajme20 Qershor 2020
Profesori universitar Blerim Latifi, ka reaguar pas deklaratës së dërguarit Special të SHBA’ve për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell se ideja për shkëmbimin e territoreve nuk ishte e Presidentit Trump, por e ish-këshilltarit për Siguri John...
Front TV19 Qershor 2020
Vizat i kanë tash e 10 vjet. Por edhe sikur të mos i kishin, serbët me pasaportën e tyre, do të mund të shetisnin në goxha vende të botës, gjithsej 134. Kësisoji, pasaporta e tyre...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Shtetet e Bashkuara do të shënojnë të premten 155-vjetorin e dhënies fund të skllavërisë, një festë jozyrtare, të cilës këtë vit i rritet rëndësia, teksa amerikanët përballen me një seri të vrasjeve të afrikano-amerikanëve nga...
Lajme18 Qershor 2020
Mot i freskët dhe i paqëndrueshëm që po mbretëron këtë muajin e parë të verës meteorologjike, si dhe të reshurat e shpeshta, duket se do të na përcjellin edhe përgjatë javëve në vijim. Kjo sipas...
Ekonomi16 Qershor 2020
Një eveniment i organizuar nga kompania “Sharr Travel”, do ta “kall” të dielën Ulqinin. DJ të njohur nga Kosova, por edhe më gjerë do të përformojnë të shtunën gjatë ditës në plazh, deri sa në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.