×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Eksperti i lartë amerikan thotë se faza e testimit të tretë të vaksinës do të fillojë në korrik – vaksina kundër COVID-19, mund të jetë e gatshme në fund të këtij viti

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Eksperti i lartë për sëmundje infektive në Shtëpinë e Bardhë, Anthony Fauci, parashikoi se një vaksinë kundër COVID-19 mund të jetë e gatshme deri në fund të vitit.

  “Njëra nga vaksinat që po punohet do të hyjë në fazën e saj të tretë të testimit në muajin korrik, ndërsa të tjerat do të fillojnë në javët dhe muajt e ardhshëm”, tha ai.

  Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, eksperti u shpreh se ai ndjehet “optimist” për procesin e vaksinës.

  Fauci tha se priste që vaksinat të jenë të disponueshme brenda një viti që kur u fillua testimi i tyre, ndërsa pritet që njëra prej tyre të jetë e gatshme në fillim të këtij viti ose në fillim të vitit 2021.

  Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka thënë se ka vërtetë rëndësi shkatërrimi i objektivave ruse në rajonet kufitare. Ai është shprehur se janë...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.