×
Etiketë: fillojë
Lajme01 Tetor 2020
Vaksinimi kundër gripit sezonal dhe virozave të tjera do të fillojë nga Shtëpia e Pleqve në Prishtinë. Kështu ka bërë me dije Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj. Zemaj përmes një postimi në Facebook, ka thënë...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Lufta kundër korrupsionit në Shqipëri është bërë kaq e sofistikuar dhe kaq e fuqishme sa vendi është i gatshëm të fillojë negocimin e kapitujve të anëtarësimit me Bashkimin Europian, deklaroi GRECO në një raport të...
Lajme26 Shtator 2020
Viti i ri akademik nuk do të fillojë me 1 tetor për studentët e vitit të parë, por vetëm për studentët e viteve vijuese, krejt kjo për shkak se ende nuk ka përfunduar procedura e...
Lajme19 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka thënë se me investimet amerikane të premtuara në Marrëveshjen e Uashingtonit do të ndërtohet edhe autostrada e Merdares. Ai ka thënë se në bazë të seriozitetit që kanë treguar...
Lajme19 Shtator 2020
Ministri i brendshëm, Agim Veliu, i ka bërë thirrje ish-Kryeministrit Albin Kurtit që t’ia fillojë luftën ndaj kriminelëve të Vetëvendosjes në Prishtinë. Këtë qëndrim Veliu e ka thënë pasi ish-Kryeministri tha se koka e krimit...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Sipas planit të Qeverisë, mësimi online do të fillojë më 1 tetor, ndërsa ndryshimet janë të mundshme për mësimdhënie me prani fizike, njoftoi sot Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Mila Carovska në Kuvend. “Mësimi do...
Lajme03 Shtator 2020
Ministri i Arsimit dhe Shkencës Ramë Likaj është duke zhvilluar takim me drejtorët komunalë të arsimit rreth fillimit të vitit të ri shkollor. Me këtë rast u bë e ditur se viti i ri shkollor...
Lajme01 Shtator 2020
Brenda dy javësh do të përfundojnë të gjitha përgatitjet e duhura për fillimin e vitit të ri shkollor 2020/2021 në kohë pandemie, thonë përfaqësues në Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës në Qeverinë e Kosovës. Në...
Lajme24 Gusht 2020
As sot nuk është marrë vendimi se si do të fillojë procesi mësimor për vitin e ri shkollor. Ministri i Arsimit dhe Shkencës Ramë Likaj, në takimin me kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti dhe kryetarët...
Lajme21 Gusht 2020
Shkolla e mesme e ulët “Faik Konica” në Prishtinë është bërë gati të fillojë vitin e ri shkollor 2020/2021 në shtator. Nga kjo shkollë bëjnë të ditur se gjatë periudhës së pandemisë kanë krijuar të...
Lajme20 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Fushë-Kosovës, Burim Berisha, ka thënë se mësimin do ta fillojnë në objektet shkollore më 1 shtator. Në mbledhjen e Shtabit Emergjent të kësaj komune, Berisha ka theksuar se bazuar në vendimin...
Lajme20 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në një takim pune ministrin e Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, me të cilin ka biseduar rreth përgatitjeve për fillimin e vitit të ri shkollor...
Lajme15 Gusht 2020
Dr. Isme Humolli, zyrtare profesionale e emergjencave e Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Kosovë ka thënë se më shqetësuese se numri i vdekjeve në Kosovë si pasojë e infektimit me COVID-19 është numri i lartë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.