×
Etiketë: faza
Lajme13 Shtator 2020
Të hënën në kryeqytet do të vazhdojë dezinsektimi hapësinor Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Komunës së Prishtinës në Facebook. Kjo njëherësh është faza e gjashtë e dezinsektimit në...
Lajme07 Shtator 2020
Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale e komunës së Gjilanit njofton qytetarët që sonte nis faza së katërt e dezinsektimit hapësinor me qëllim të eliminimit të insekteve që ditëve të fundit ka një shtim të...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Provat klinike të fazës 3 për vaksinën e shumë pritur të Oxford anti-COVID-19, do të fillojnë në Shtetet e Bashkuara ditën e sotme me pjesëmarrësit në Madison, Wisconsin për të kryer injeksionin. Universiteti i Wisconsin...
Lajme26 Gusht 2020
Nga sonte, më 26 gusht, dhe për gjashtë ditë rresht zhvillohet faza shtesë e dezinsektimit hapësinor të lagjeve të kryeqytetit dhe të zonave rurale, njoftoi Komuna e Prishtinës. “Çdo mbrëmje nga ora 19:30 për gjashtë...
Lajme10 Gusht 2020
Komuna e Prishtinës sonte për të pestën herë do të bëjë dezinsektimit hapësinor. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar dezinsektimit hapësinor do të bëhet sonte në ora 19:30. “Sonte, në ora 19:30, fillon faza...
Lajme21 Korrik 2020
Sonte do të nisë faza e dytë e dezinsektimit hapësinor në Gjilan. Dezinsketimi do të fillojë nga ora 19:30 e do të zgjasë deri në mesnatë. Do të bëhet përgjatë tri ditëve, si[ është njoftuar...
Lajme29 Qershor 2020
Sot, e hënë, 29 qershor në ora 19:00, fillon faza e tretë e dezinsektimit hapësinor në Komunën e Prishtinës. Monitorimi i këtij procesi nga ana e Komunës së Prishtinës do të jetë i vazhdueshëm, dhe...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Eksperti i lartë për sëmundje infektive në Shtëpinë e Bardhë, Anthony Fauci, parashikoi se një vaksinë kundër COVID-19 mund të jetë e gatshme deri në fund të vitit. “Njëra nga vaksinat që po punohet do...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.