Gjuha:
×
Etiketë: gatshme
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Lufta kundër korrupsionit në Shqipëri është bërë kaq e sofistikuar dhe kaq e fuqishme sa vendi është i gatshëm të fillojë negocimin e kapitujve të anëtarësimit me Bashkimin Europian, deklaroi GRECO në një raport të...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Turqia dhe Greqia kanë shprehur për herë të parë në katër vitet e fundit gatishmëri për zgjidhjen e problemeve me dialog. Takimi i parë është planifikuar të mbahet në Stamboll. Residenca turke ishte e para,...
Lajme18 Shtator 2020
Partitë opozitare në vend janë shprehur më të gatshme që të shkojnë në zgjedhje të parakohshme, se sa t’i bashkohen LDK-së në qeverisje. As AAK-ja nuk e do LDK-në për të qeverisur, nëse kjo e...
Lajme16 Shtator 2020
Pandemia COVID-19, përveç procesit mësimor, ka pezulluar edhe punën në Qendrën Studentore në Prishtinë, shkruan GazetaBlic.Që nga muaji mars, asnjë studentë nuk ka qenë i vendosur nëpër Konviktet e Prishtinës.Fillimisht Qendra Studentore, ishte shndërruar në...
Lajme13 Shtator 2020
Komuna e Podujevës është e gatshme që nga dita e hënë t’i hapë dyert e shkollave për nxënësit e kësaj komune. Por sfiduese për këtë komunë pritet të mbetet dezinfektimi i hapësirave shkollore çdo ditë...
Lajme04 Shtator 2020
AAK e Ramush Haradinajt ka kërcënuar me largim nga Qeveria Hoti. Kjo në rast se Kryeministri Avdullah Hoti nënshkruan marrëveshjen në ShBA me Serbinë, e që në të flitet për Liqenin e Ujmanit, shkruan Gazeta...
Lajme27 Gusht 2020
Komuna e Obiliqit e gatshme për fillimin e vitit shkollor 2020/21 Në kuadër të përgatitjeve për fillimin e vitit të ri shkollor, sot, është realizuar procesi i dezinfektimit të Institucionit Parashkollor “Rrita Jonë”. Drejtoria Komunale...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Presidenti i Rusisë Vladimir Putin tha sot se kolegu i tij bjellorus, Alexandër Lukashenko i kërkoi atij, nëse ishte e nevojshme, të dërgonte njësi policore si ndihmë për të qetësuar krizën në vendin e tij....
Lifestyle23 Gusht 2020
Shumë prej supermarketeve ofrojnë një larmi sallatash të gatshme e të paketuara këndshëm. Ato e lehtësojnë punën dhe kursejnë shumë kohë. Por shumë nga kuzhinierët që përkujdesen me devotshmëri ndaj pastërtisë në kuzhinë janë të...
Lajme22 Gusht 2020
Drejtori i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka thënë se drejtorët komunalë të arsimit dhe të gjitha komunat janë shprehur të gatshme që të fillojë viti i ri shkollor më 1 shtator të...
Lajme21 Gusht 2020
Shkolla e mesme e ulët “Faik Konica” në Prishtinë është bërë gati të fillojë vitin e ri shkollor 2020/2021 në shtator. Nga kjo shkollë bëjnë të ditur se gjatë periudhës së pandemisë kanë krijuar të...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Presidenti i Meksikës, Andres Manuel Lopez Obrador, pret që vaksina për COVID-19 të jetë e gatshme për përdorim në Meksikë në çerekun e parë të vitit të ardhshëm. Obrador e ka thënë këtë nëpërmjet një...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Instituti kryesor i Gjermanisë për sëmundje ngjitëse ka thënë se vaksina e parë kundër COVID-19 do të jetë e gatshme në vjeshtë, por paralajmëroi se mund të zgjasë më shumë vënia nën kontroll e pandemisë....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.