Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Presidenti i Meksikës pret që vaksina për koronavirus të jetë e gatshme vitin e ardhshëm

  FrontOnline
  16 Gusht 2020

  Presidenti i Meksikës, Andres Manuel Lopez Obrador, pret që vaksina për COVID-19 të jetë e gatshme për përdorim në Meksikë në çerekun e parë të vitit të ardhshëm.

  Obrador e ka thënë këtë nëpërmjet një video në Twitter të dielën. Qeveria e tij ka arritur marrëveshje partneriteti me Argjentinën dhe kompaninë farmaceutike AstraZeneca Plc për të prodhuar vaksinën për distribuim nëpër Amerikë Latine.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, i cili është në shënjestër të protestave në Beograd, nuk është dukur kurrë më i humbur sesa kur...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Ish-kryeministri britanik Boris Johnson do të japë dorëheqje nga pozita e deputetit me efekt të menjëhershëm pas marrjes së raportit “Partygate”. Raporti...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...
  Lajme09 Qershor 2023
  Ish kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka deklaruar se ka dy vite që vendi po përballet me krizë ekonomike, edhe si pasojë...
  Lajme09 Qershor 2023
  Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu është nisur sot për në Leposaviq për ta takuar kryetarin e Komunës, Lulzim Hetemin, por KFOR-i nuk...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se Kosova po kalon momente të vështira, për shkak të kryeneçësisë së kryeministrit Albin Kurti...
  Ekonomi09 Qershor 2023
  Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka publikuar rezultatet e Anketës së Buxhetit të Ekonomive Familjare (ABEF) për vitin 2022.  Nga rezultatet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.