×
Etiketë: tretë
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Akoma pa u qetësuar nga tërmeti i para një ore një tjetër tërmet ka goditur Lushnjën. Lëkundja e radhës raportohet me magnitudë 2.2 me thellësi 5 km. Ndërsa kjo është lëkundja e tretë për sot,...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Prokuroria bullgare ka shpallur non-grata diplomatet rusë, Sergei Nikolashin dhe Vladim Bikov. Të dy diplomatët rusë janë pjesëtarë të Shërbimit inteligjent të jashtëm rus-SVR, të cilët në Bullgari po kryenin aktivitete spiunazhi nën petkun e...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Një tërmet është ndjerë në Leighton Buzzard për herë të tretë brenda dy javësh. Shërbimi Gjeologjik Britanik (BGS) konfirmoi dridhjen me magnitudë 3.0 që ndodhi në veri të qytetit Bedfordshire. Një tërmet me madhësi 3,5...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Një vajzë e vogël është shpëtuar nga një grup i fqinjëve, të cilët hapën një batanije të madhe dhe e pritën derisa ajo po binte nga kati i tretë i apartamentit brenda të cilit kishte...
Lajme29 Gusht 2020
Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se për herë të tretë radhazi kryeqyteti është nikoqir i artistëve ndërkombëtarë dhe vendorë që janë pjesë e festivalit “Meeting of Styles”. E gjitha kjo do...
Bota/Rajoni28 Gusht 2020
Tanket dhe aeroplanët e Izraelit kanë bombarduar pozicionet e Hamasit në Rripin e Gazës të premten, ndërsa Hamasi u përgjigj me predha, teksa luftimet që tashmë janë futur në javën e tretë javë nuk po...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Personi që vrau 51 njerëz në dy xhami në Zelandën e Re në vitin 2019 kishte në plan të sulmonte një xhami të tretë. Brenton Tuarant gjithashtu planifikoi të digjte xhamitë, duke dashur të “shkaktojë...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Njeriu që vrau 51 njerëz në dy xhami në Zelandën e Re në vitin 2019 kishte në plan të sulmonte një xhami të tretë, dëgjimi i tij i dënimit ka dëgjuar. Brenton Tuarant gjithashtu planifikoi...
Lajme21 Gusht 2020
Komuna e Gjilanit, pas përmirësimit të kushteve atmosferike, do të rifillojë sonte fazën e tretë të dezinsektimit hapësinor për të krijuar një ambient pa insekte të dëmshme dhe pengesë në jetën e qytetarëve të Gjilanit....
Lajme17 Gusht 2020
Komuna e Gjilanit nis sot fazën e tretë të dezinsektimit hapësinor për të krijuar një ambient pa insekte të dëmshme. Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, e cila menaxhon me këtë projekt ka konfirmuar se...
Sport14 Gusht 2020
Bayern Munich ende pa kaluar 30 minuta lojë ia ka shënuar Barcelonës edhe golin e tretë, shkruan Front Online. Për kampionët e Gjermanisë shënoi Sergie Gnabry. Rezultati për momentin është Barcelona 1-3 Bayern Munich. Barcelona...
Bota/Rajoni12 Gusht 2020
Bjellorusia është përballur me protesta për të tretën natë me radhë, ndërkohë që kandidatja për presidente, Svyatlana Tsikhanouskaya është larguar në Lituani, meqë është rritur shtypja qeveritare ndaj pakënaqësive të opozitës. Ajo ka thënë se...
Lajme03 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në facebook, ka njoftuar se ka dalë pozitiv në testin për Covid-19. Hoti ka thënë se nuk ka shenja apo simptoma përveç një...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.