×
Etiketë: korrik
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Enti Shtetëror për Statistikë në korrik të këtij viti ka evidentuar 75.591 turistë të cilët kanë realizuar 436.180 bujtje. Numri i turistëve në krahasim me korrikun e vitit 2019, është zvogëluar për 56 për qind,...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Japonia mirëpriti vetëm 3 800 turistë të huaj në korrik, duke regjistruar një rënie prej 99,9% për muajin e katërt radhazi, për shkak të zgjerimit të pandemisë së koronavirusit të ri. “Të dhënat e korrikut...
Lajme18 Gusht 2020
Kryetari i Sindikatës së Infermierëve të Kosovës, Fitim Havolli thotë se që nga muaji mars nuk ka pushuar asnjë ditë të vetme për shkak të situatës me pandeminë. Fitim Havolli thotë për RTV Dukagjinin se...
Lajme05 Gusht 2020
Prizreni është një ndër komunat më të prekura me koronavirus në Kosovë si për nga rastet ashtu edhe për nga vdekjet. Që prej pandemisë atje janë regjistruar 39 vdekje si pasojë e COVID-19 nga 269...
Lajme26 Korrik 2020
Në natën e 5 korrikut, 4 pacientë të infektuar me Covid-19 vdiqën brenda një periudhe të shkurtër kohore. Dyshimet e para ishin se kishte pasur probleme në sistemin e furnizimit me oksigjen. Klan Kosova ka...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Që prej orës 10 të paradites së sotme po mbahet seanca parlamentare me në fokus marrëveshjen e 5 qershorit. Nga foltorja e Kuvendit të Shqipërisë, kryeministri Edi Rama me plot gojë ka thënë se: Sot...
Ekonomi23 Korrik 2020
Ministria e Financave njofton se më 30 korrik 2020 do të mbahet ankandi i nëntë me radhë për vitin 2020. Në këtë ankand, do të bëhet Rihapja e Obligacionit 10 vjeçar të emetuar paraprakisht më...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Është firmosur marrëveshja politike për ‘Reformën Zgjedhore’ mes Partisë Socialiste dhe opozitës parlamentare. Pas shumë debatesh dhe kundërshtimesh, opozita Parlamentare ka rënë dakord që të firmos votimin e marrëveshjes së arritur më 5 qershor mes...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Për të disatën herë Greqia shtyn afatin e mbylljes së kufijve me Shqipërinë. Kështu, deri më 31 korrik në territorin grek nuk do të lejohen të hyjnë turistë nga Shqipëria, Maqedonia e Veriut, Serbia, Turqia...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.