×
 • Lajme
 • Lajme

  Lushtaku i përgjigjet Shkelzen Gashit: Ty ende nuk të besohet që Serbia ka marrë fund përgjithmonë në Kosovë

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku, i është kundërpërgjigjur ish-kēshilltarit të Albin Kurtit, Shkelzen Gashi i cili edhe sot ka bërë përgjegjëse UÇK-në për mos çlirim të Skenderajt para Prishtinës.

  Lushtaku ka thënë përmes një reagimi në Facebook se Skenderaj kur ia ka vënë detyrë vetes shporrjen e Serbisë, e ka arritur edhe çlitimin përgjithmonë.

  Por Lushtaku thotë se problemi është me disa individë (Shkelzen Gashi), që edhe 21 vjet pas çlirimit nuk po e kuptojnë se Serbia ka marrë fund përgjithmonë në Kosovë.

  Deklarata e plotë e deputetit Mërgim Lushtaku:

  Skënderaji, atëherë kur i’a ka vënë detyrë vetës shporrjen e Serbisë, e ka arritur edhe çlirimin njëherë e përgjithmonë, por problemi është me disa individë që edhe 21 vjet pas çlirimit nuk po e kuptojnë se Serbia ka marrë fund përgjithmonë në Kosovë.

   

  https://www.facebook.com/mergim.lushtaku/posts/3099294523485043

  Banori apo banorja i/e radhës në BBVK vjen nga Tirana, por kush është ai/ajo?
  Nga Rubrika
  Lajme28 Shkurt 2024
  Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Alim Rama, bashkë me anëtarë të tjerë të kësaj partie kanë pritur delegacionin e Partisë së Veprimit...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, në një postim në platformën X...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Pas samitit për Ukrainën që u mbajt të mërkurën në Tiranë, presidentja  e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me kryeministrin shqiptar, Edi...
  Të tjera
  Vip28 Shkurt 2024
  Çifti i krijuar në “BBVK”, Lumbardh Salihu dhe Kader Kicaj po vazhdojnë romancën edhe pas daljes nga ky format. Mirëpo, duket se...
  Sport28 Shkurt 2024
  Amir Rrahmani ka gjetur golin e radhës në Serie A. Kapiteni i Kosovës shënoi golin e barazimit për Napolin në ndeshjen ndaj...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, bëri homazhe dhe vendosi lule në kompleksin e varrezave të Likoshanit dhe Qirezit, në përkujtim dhe...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Adi Krasta, zëvendësdrejtori i televizionit publik të Kosovës, është kapur duke bërë një veprim skandaloz në emisionin ‘X Factor’ në Shqipëri. Përgjatë...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi, ka thënë se do të vazhdojë greva e punëtorëve teknik...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Një veturë është djegur sot rreth orës 15:00 në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë. Rastin për Front Online e ka konfirmuar zëdhënësja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.