×
Etiketë: marrë
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Këshillit Koordinues të Shoqatave të Qumështit, Ramadan Memaj, ka paralajmëruar protesta të fermerëve ditëve në vijim, ku mund të bllokohen edhe rrugët gjithandej Kosovës. Ai ka thënë se veprimi i vetëm i përgjegjshëm...
Front TV28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës në orën 8:30 ka nisur mbledhjen e rregullt të saj. Pas përfundimit të mbledhjes, kryeministri i vendit, Avdullah Hoti përmes një konfernce për media ka shpalosur vendimet që janë marrë sot. Ka...
Lajme24 Shtator 2020
Bashkimi Evropian e ka bërë gati agjendën e raundit të radhës të bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i cili është planifikuar të zhvillohet në tri takime në Bruksel gjatë javës së ardhshme. Xhavit Beqiri, këshilltar...
Lajme22 Shtator 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Washingtoni dhe Berlini zyrtar, janë në dakordim mes vete për të finalizuar çështjen e Kosovës. Ai thotë se këtë e dëshmon edhe marrëveshja...
Vip22 Shtator 2020
 Ylli i popit Ava Max ka për qëllim të promovojë albumin e saj debutues, Heaven & Hell, me një ditë të mbushur me intervista të Zoom, por laptopi i saj është zhdukur. Duhen 30 minuta...
Lajme21 Shtator 2020
Të premten, në Gjykatën Themelore në Ferizaj, është mbajtur shqyrtimi gjyqësor, ndaj të akuzuarit Naser Pajazitaj, i cili po akuzohet se ka kryer veprën penale “vrasje e rëndë” nga neni 179 par.1 pika 1.4 dhe...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Në shoqërinë shqiptare shkuesia ka qenë protagonisti kryesor që bekonte martesat, sot interneti i ka ndryshuar njohjet. Megjithatë në fshatin Mushnik të Rrogozhinës ende është e vështirë të gjesh grua, ndaj sot kemi vendosur t’ju...
Lajme18 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës janë mbledhur sërish sot për të diskutuar për gjendjen në arsim dhe fillimin e vitit të ri akademik. Aty është thirrur në interpelancë, ministri i Arsimit, Ramë Likaj, i cili...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Ministri gjerman i Financave, Olaf Scholz, po planifikon të sigurojë rreth 100 miliadë euro si borxh të ri vitin e ardhshëm. Qëllimi i kësaj shume të madhe është mbështetja e luftës së autoriteteve kundër koronavirusit...
Lajme16 Shtator 2020
Këshilli Drejtues i Sindikatës së Policisë së Kosovës, sot ka mbajtur takimin e paralajmëruar për ta vlerësuar përmbushjen e kërkesave të cilat janë të drejtuar kohë më parë Qeverisë së Kosovës. Sipas njoftimit për media...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Kryetari i partisë “E Majta” Dimitar Apasiev, thotë se ka marrë kërcënime për jetën e tij dhe familjarëve të tij, pas statuseve që i publikoi në Facebook, për të cilat Prokuroria ka hapur lëndë. Apasiev...
Lajme14 Shtator 2020
Ish- këshilltari i lartë në departamentin amerikan të shtetit, David Phillips thotë se administrata e Presidentit amerikan, Donald Trump e ka lënë anash Kosovën, duke u marrë më shumë me çështje teknike se sa përmbajtësore...
Lajme13 Shtator 2020
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, në një konferencë të mbajtur sot për media, tha se kanë bërë përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor, raporton Front Online. Ai tha se vendimi për...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.