×
Etiketë: përgjigjet
Lajme28 Shtator 2020
Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj ka refuzuar të përgjigjet në pyetjet e deputetëve lidhur me rastin e Agon Musliut, pasi tha se një deklaratë të tij e ka dorëzuar në organet hetuese të...
Front TV23 Shtator 2020
Ish-ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia gjatë raportimit të tij në Komisionin Hetimor Parlamentar për menaxhimin e pandemisë, iu përgjigj anëtarit nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiut për akuzat që ai i...
Lajme19 Shtator 2020
Ministri i brendshëm, Agim Veliu, i ka bërë thirrje ish-Kryeministrit Albin Kurtit që t’ia fillojë luftën ndaj kriminelëve të Vetëvendosjes në Prishtinë. Këtë qëndrim Veliu e ka thënë pasi ish-Kryeministri tha se koka e krimit...
Lajme19 Shtator 2020
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë që po e mbanë për media, komentoi deklaratat e djeshme të Ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliut i cili ishte deklaruar se Kurti nuk i...
Lajme17 Shtator 2020
Kreu i LDK’së, Isa Mustafa iu është përgjigjur deputetit të PDK’së, Enver Hoxhaj dhe deklaratave që ky i fundit i dha sot në Kuvend të Kosovës për Asociacionin Mustafa ka thënë se Hoxhaj është duke...
Front TV17 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti gjatë raportimit për dialogun në Kuvendin e Kosovës, i është përgjigjur deklaratave të presidentit Hashim Thaçi dhe opozitës të cilët e cilësuan si të rrezikshme marrëveshjen e arritur në Washington, raporton Front...
Lajme09 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti në konferencën për media i është përgjigjur kryeparlamentares Vjosa Osmani që e quajti të martën atë arrogant, raporton Front Online. Hoti ka thënë se nuk është arrogant, dhe i është kundërpërgjigjur Osmanit...
Lajme07 Shtator 2020
Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, i është përgjigjur presidentit Thaçi, pas akuzave të këtij të fundit ndaj partisë së Albin Kurtit. Në një shkrim në Facebook, Haxhiu ka thënë se Pyetjen për...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Disidenti rus Alexei Navalny ka dalë nga koma dhe po shkëputet nga ventilimi mekanik, njoftoi sot spitali “Charite” i Berlinit, ku ai po trajtohet. “Gjendja e tij është përmirësuar. Navalny u përgjigjet stimujve verbalë”, tha...
Lajme06 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i ka replikuar homologut të tij izraelit, Benjamin Netanyahu, pasi ky i fundit tha se e mirëpret marrëveshjen për hapjen e ambasadës në Jerusalem. Hoti tha se qeveria e Kosovës...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, edhe njëherë ka lëshuar një reagim për marrëveshjen e arritur dje në Uashington mes Kosovës dhe Serbisë. Kësaj radhe ai nuk ka shkruar për përmbajtjen e kësaj marrëveshjeje, por ka...
Lajme05 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani i është kundërpërgjigjur emisarit special të SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell, i cili në një postim të mëhershëm ia përmendi Osmanit ankesat e vazhdueshme të cilat ai i...
Lajme03 Shtator 2020
Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, i është përgjigjur deklaratave të liderit të AAK’së, Ramush Haradinaj, në lidhje me kufirin me Serbinë. Haradinaj kishte thënë se Haziri po flet për shkëmbim territoresh dhe kishte kërkuar nga...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.