×
 • Lajme
 • Lajme

  Kurti i përgjigjet për aksionin në Karaçevë: Veliu nuk më solli dokumente

  FrontOnline
  19 Shtator 2020

  Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë që po e mbanë për media, komentoi deklaratat e djeshme të Ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliut i cili ishte deklaruar se Kurti nuk i kishte dhënë leje për të kryer një operacion në mbylljen e kazinove në Karaçevë, raporton Front Online.

  Kurti tha se ministri Veliu nuk e kishte njoftuar atë me planin që kishte për aksionin në Karaçevë.

  “Ish-ministri im kishte ardhur me kërkesën për leje të një Zubin Potok, pastaj edhe me një aksion në Karaçevë. Ai pat dështuar të më sjell diçka me shkrim për planet që kishte. Kishte ardhur pa hollësi që të kërkojë qëndrimin tim për aksion, në këtë mënyrë ai nuk është aksion por aventurë. Unë nuk mund të pranoja një sugjerim për leje për cilin nuk kisha asnjë hollësi”, tha ai.
  Kurti shtoi se krimi nuk e ka kokën në Karaçevë, dhe se koka e krimit mund të jetë në Prishtinë..Front Online/

  Comodita me dyshekët e saj në Panairin MOW, fiton klientë të rinj në Gjermani
  Nga Rubrika
  Lajme24 Maj 2024
  Anëtari i kryesisë së qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Ilir Kërçeli, ka shkruar rreth planit rregullues për lagjen Kalabria dhe protestës...
  Lajme24 Maj 2024
  Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë ka përfunduar të premten teksa shefi i Agjencisë së Statistikave të Kosovës, Avni Kastrati, ka...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, mirëpritën komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutas....
  Të tjera
  Lajme24 Maj 2024
  Policia në Prizren sot i konfiskoi lejen e vozitjes një shoferi, meqë i njëjti kishte grumbulluar 9 pikë negative. Ndaj kundërvajtësit 27-vjeçar...
  Lajme24 Maj 2024
  Ministrja e Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla tha se qeveria e Kosovës nuk do të zbatojë variantin e propozuar nga Bashkimi Evropian...
  Lajme24 Maj 2024
  Një person është arrestuar sot në Pejë, si i dyshuar për veprën penale mundësim i prostitucionit. Zëdhënësi i Prokurorisë Themelore në Pejë,...
  Lajme24 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se qeverisja e Aleancës e ka ndryshuar Gjakovën dhe jetën...
  Lajme24 Maj 2024
  Ish-presidenti i rajonit spanjoll të Katalonjës, Carles Puigdemont ka kritikuar këtë të premte vendimin e qeverisë së Pedro Sanchezit të Spanjës për...
  Lajme24 Maj 2024
  Kushtrim Xhemaili, zëdhënës i AAK thotë për Front Online se javën tjetër do të vendoset se kur do të mbahet seanca e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.